Knechtová spustila planý poplach

Obľúbená česká kapela Nebe oslovila Katarínu Knechtovú do duetu s názvom Planý poplach. K novinke vznikol atmosférický videoklip, ktorý sa nakrúcal na ľudoprázdnom letisku v Mošnove (letisko Ostrava) a v Leteckom múzeu v Kunoviciach.

Keď mi Petr poslal pieseň, hneď som vedela, že do toho chcem ísť. Už dávno sa mi nestalo, že by som počula tak dobre zloženú pieseň, s takou symbiózou hudby a textu. Ďalšou vecou, ktorá ma prekvapila bola, ako spolu chlapci z kapely držia pri sebe, vedia, čo chcú a idú si za tým. Veľmi im držím palce, hovorí o spolupráci Katarína Knechtová.

Veľká časť scén videoklipu sa nakrúcala v interiéri a na krídlach lietadla Naganského expresu. Ide o bývalý vládny špeciál prezidenta Václava Havla, ktorým priletela výprava zo zlatého olympijského Nagana v roku 1998. Keď sa lietadlo malo ako majetok armády zošrotovať, vedúci múzea v Kunoviciach Martin Hrabec, ho po všetkých byrokratických procesoch s partiou nadšencov postupne rozobral a previezol cez celú republiku. Po dvoch rokoch ho znova poskladal do pôvodnej podoby a dnes je exponátom v Leteckom múzeu v Kunoviciach.

So singlom a klipom kapela Nebe prináša celé EP s názvom Než v tom zůstaneme sami. Pre kapelu je to prvý hudobný počin od roku 2017, ktorý vznikol v novej zostave. Dospeli sme do bodu, kedy sme zistili, čo presne chceme my sami a to sa odráža v našej tvorbe. Nová doska je pre mňa predovšetkým talizman, v ktorom je skrytá absolútna sloboda umenia a slova. Nájdete na nej country, gospel, pop, odkaz na pandemické obdobie aj vyše päťminútovú baladu. Vo všetkých piesňach  odkrývame kus svojho vnútra, všetko dobré i zlé, čím si naša partia prešla, dodáva Petr Harazin.