Kolaborácie Eda Sheerana žnú úspechy

Ed Sheeran vydal 12. júla nový album No. 6 Collaborations Project, ktorý koncepčne nadväzuje na staršiu EP platňu a ponúka skladby, kde hosťujú samé hudobné svetové špičky. Pri príležitosti vydania albumu spevák aktuálne zverejnil videoklip k piesni Antisocial s kolegom Travisom Scottom.

Neprešli ani dva týždne a ryšavý spevák s novinkou žne hitparádové úspechy. V Anglicku sa vyhupol hneď na dva vrcholy –  albumový aj singlový. Jeho novinka sa stala zatiaľ najrýchlejšie sa predávajúcim albumom v tomto roku na ostrovoch a jeho skladba Beautiful People sa dostala na vrchol singlového rebríčka. Okrem toho dve ďalšie skladby – Take Me Back To London so Stormzym a Cross Me sa prebojovali do TOP 5. Aby toho nebolo málo, tak štatistiky tiež doložili, že 69 miliónov poslucháčov si streamovalo jeho skladby v jednej z digitálnych služieb, čo je takmer tretina z jej 217 miliónov užívateľov. Ako jednotka sa usadil aj v Amerike a samozrejme v mnohých ďalších krajinách, vrátane Slovenska.

Žánrovo pestrú nahrávku dobre definujú skladby, zverejnené pred samotným vydaním albumu. Je to eklektický mix moderného popu, elektroniky, hip hopu, rocku a aj intímneho folku. Album zodpovedá všežravosti dnešnej zrýchlenej doby. Novinka je zároveň prehliadkou hviezdnych spolupracovníkov ako Bruno Mars, Eminem, Skrillex, Travis Scott, Stormzy, Camila Cabello, 50 Cent, Meek Mill, Cardi B, Justin Bieber, Khalid, Chance The Rapper a mnohých ďalších. Sú to držitelia cien Grammy, legendy, kritikou uznávané mená a aj miláčikovia užívateľov streamingových služieb. Pojítkom je hlavný tvorca Ed Sheeran, ktorý patrí k ich obdivovateľom a nadšene sleduje ich tvorbu.