Krásna speváčka Bibi Hall debutuje dvojsinglom a dvoma videoklipmi

Úvod roka 2019 prináša zaujímavú hudobnú novinku, ktorá stojí za pozornosť. Málokedy sa totiž stáva, že by debutujúci umelec predstavil ako debut viac ako jednu skladbu. Bibi Hall je výnimkou. Táto mladá krásna speváčka vstupuje na scénu prostredníctvom zaujímavého projektu Endless Love, ktorý je tvorený hneď dvoma singlami i videoklipmi. Obe skladby i klipy sú pri tom prepojené – spája ich jedna dejová línia, sú teda vlastne jedným príbehom, rozdeleným na dve časti.

Bibi Hall (vlastným menom Bibiana Hallová) spájala svoj život s hudbou od útleho detstva doslova na každom kroku. Cez Základnú umeleckú školu, neskôr konzervatórium, štúdium spevu a tanca, či študijný pobyt v USA zameraný na muzikálový spev. V roku 2017 sa rozhodla z USA vrátiť na Slovensko a vydať svoje prvé single. Výsledkom je jej aktuálny projekt Endless Love, pozostávajúci z dvoch videosinglov Shitty LoveThis Is How We Do. Príbeh, ktorý tieto dva single dohromady tvoria, je rozprávaním o osudovej láske a komplikovanom vzťahu plnom rozchodov a návratov.

Shitty Love
Dvaja ľudia prežívajú lásku a nevedia bez seba žiť, ale zároveň si ubližujú a nevedia prestať, zraňujú sa aj napriek silnej túžbe byť milovaný a realita dnešnej doby prináša do ich vzťahu problémy, vysvetľuje Bibi námet svojho hudobného príbehu a dej prvej skladby a videoklipu.

This Is How We Do
Pokračovanie príbehu v druhom videoklipe prináša rôzne obraty. Dvojica vie, že ich vzťah nemá budúcnosť, no zároveň si užívajú to, čo majú práve teraz. Napriek tomu, že každým dňom pociťujú stále väčšiu a väčšiu bolesť, zároveň cítia vzrušujúce napätie medzi sebou, ktorému sa nedokážu ubrániť ani po rozchode, dodáva Bibi. Ako hovorí, tému toxických, ťažko ukončiteľných vzťahov sa rozhodla vo svojej tvorbe vykresliť, pretože cíti a vidí, že tomuto problému v dnešnej dobe čelia mnohí z nás.

Láska je často témou skladieb, ktoré píšem. Preto je prirodzené, že aj tento môj špeciálny dvoj-debut odzrkadľuje túto častú tému mojej tvorby, vysvetľuje Bibi. Myslím, že každý z nás si prešiel rôznymi komplikovanými vzťahmi, osudovými či platonickými láskami, ťažkými rozchodmi i nekonečnými opätovnými návratmi. Týmto projektom som chcela vykresliť, že aj okamihy trápenia patria k životu a k láske. Hoci pre lásku všetci v živote občas aj trpíme, tie krásne, pozitívne okamihy šťastia všetko to zlé vyvážia a prekonajú. A najmä som chcela, aby tí, ktorí práve teraz prežívajú v láske to náročnejšie obdobie, vedeli, že v tom nie sú sami. Najdôležitejším odkazom tohto projektu je myšlienka, že každý z nás si musí prejsť hľadaním, aby nakoniec našiel to pravé.