Langerovej apokalypsa

Aneta Langerová ponúkla počas leta nový videoklip k apokalyptickej piesni Tělo 2086 a vyrazila na letné koncertné turné Dvě slunce. Turné nesie názov podľa rovnomenného albumu, ktorý speváčka až teraz prvýkrát naživo predstavila fanúšikom. Sériu koncertov odštartovala v Prahe, kde album i nový videoklip zároveň symbolicky pokrstila.

Keď Aneta Langerová s Jakubom Zitkom skladali pieseň Tělo 2086, nemohli ešte ani len tušiť, že onedlho naozaj príde doba, kedy sa ľudia nebudú môcť hýbať, bozkávať a navzájom sa pozerať priamo do očí. Rovnako nemohli tušiť, že fanúšikovia si na nový album Dvě slunce počkajú viac ako pol roka, aby si ho vypočuli naživo.

Kdybychom tak nebyli, v absolutním míru,
asi bychom věděli, že žijeme bídu.

Lidi ztratili sílu, ve virtuálním víru,
málokdo se dívá, přímo do očí.

Pri natáčaní sme sa nasmiali na absurdných situáciách, ktoré vznikajú neosobnou medziľudskou komunikáciou. Anonymný svet nikdy nemôže nahradiť ľudskosť. Preto sa pieseň Tělo 2086 končí slovom Túžba. ktorá je plná nádeje, hovorí Aneta Langerová.

Videoklipu sa ujal režisér Vítek Bělohradský a materiál zbierali na krásnych miestach v Českej republike – na Kokořínsku, v Břvích pri Prahe, v Botanickej záhrade v Tróji, v pražskom Jazz Docku či na streche Národního zemědělského muzea v Prahe. S Anetou ma spája priateľstvo založené na dlhoročnej spolupráci. Bol som poctený, keď ma oslovila ohľadne videoklipu k piesni Tělo 2086. Bola to pre mňa krásna práca plná nápadov, nadšenia a radosti, a pre realizáciu sme sa snažili urobiť maximum. Ale najmä to bola práca s kamarátmi, ktorých mám rád, prezradil režisér.

Okrem piesne Tělo 2086 sa fanúšikovia môžu započúvať do ďalších nových príbehov z albumu Dvě slunce naživo na letnom turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován, ktorým speváčka so svojou skupinou po špeciálnom prvom pražskom koncerte, práve dnes prichádza rozžiariť nebo ďalších českých miest. Na koncertoch ju už tradične sprevádza jej kapela spoločne so sláčikovým triom, ktorých kvality sme si už niekoľkokrát vychutnali i na Slovensku.

Verím, že nové piesne budú dobrými spoločníkmi. Každý z príbehov má svoju vlastnú atmosféru. Tá divákov azda zavedie bližšie k tíšine vlastnej duše. Tak ako mňa. Teším sa, že sa všetci opäť stretneme na živých koncertoch nášho turné, kde si ich spoločne zaspievame. Už sa nemôžem dočkať, až budeme zase na cestách, má to svoje kúzlo. Veľmi mi chýbala interakcia s publikom. Atmosféra živého hrania je nenahraditeľná. Nech hudba znie a slnko svieti, hovorí Aneta Langerová.

19.08. Uherské Hradiště, kolejní nádvoří – Jezuitská kolej
20.08. Solanec pod Soláněm, amfiteátr Zvonice Soláň
21.08. Hradec Králové, letní kino Širák v rámci festivalu Na jednom břehu / 18TH World Music Festival
22.08. Praha, letní scéna Vyšehrad
26.08. Zámek Nebílovy, nádvoří zámku
27.08. Hrad Kašperk, nádvoří hradu
28.08. Jablonec nad Nisou, letní scéna Eurocentra