Laura Onusko a jej dvojúloha

Mladá speváčka Laura Onusko obohacuje hudobnú scénu prvou skladbou z debutového EP, ktorá so sebou prináša tajuplnosť, nežnosť no najmä povzbudenie. Novinka Jediná je o speváčke, ale aj každom poslucháčovi, ktorý hľadá smerovanie celý život, no cez všetky prekážky nezabúda byť samým sebou. Splynutie toku myšlienok znázornila speváčka dvojúlohou v emotívnom videoklipe.

Očakávané EP otvára speváčka jej srdcovou skladbou Jediná, ktorého text je spod pera producenta Andreja Karlika. Andrej ma síce poznal veľmi dobre, ale ani on nevedel o mojej ťažkej životnej situácii v tom čase, keď mi skladbu posielal. Pôvodne ju pritom nepísal pre mňa a len v poslednej chvíli si to rozmyslel a ponúkol ju mne, objasňuje Laura Onusko zrod piesne, ktorá jej pomohla sa pozrieť na životné udalosti z iného uhla.

Všetky pocity bezradnosti a nádeje ukrývajúcej sa v texte musela spočiatku pochopiť a prebrať si to vo vlastných myšlienkach. Určite skladba zanechá za sebou stopu na zamyslenie a uvažovanie nad vlastným životom, pred ktorým sa neskryjeme a neutečieme. Spísané sú pocity, ktoré cítime, keď sme na pokraji zrútenia. A refrén je akoby obrovské prebudenie, nabudenie a otvorenie tretieho oka, ozrejmuje speváčka, ktorej skladba samej pomohla v jej životných úvahách.

Už onedlho môžno očakávať ďalšie dve skladby zo speváčkinho EP. Určite budú rovnako precítené, čím Laura Onusko prináša vklad do každej piesne.

Michal Neffe