Legendárny Slash zahrá na TopFeste

Festival TopFest má pre fanúšikov bombastickú správu. Presne 28. júna 2019 vystúpi na festivale rocker Slash. Gitarista a skladateľ zahrá spoločne so spevákom Mylesom Kennedym a sprievodnou kapelou The Conspirators. Slash príde naživo predstaviť nový album Living The Dream, ktorý vyšiel nedávno. Slasha označil časopis Time v roku 2009 ako číslo 2 v zozname desiatich najvýznamnejších gitaristov všetkých čias.

Slash sa preslávil sa ako gitarista skupiny Guns N Roses, ktorú v roku 1985 spoluzakladal. Kým ju v roku 1996 opustil, aby sa venoval sólovej kariére, nahral s ňou päť albumov. Pôsobil v rôznych hudobných projektoch, napríklad v skupine Velvet Revolver. Prvý sólový album vydal v roku 2010. O dva roky neskôr nasledoval album Apocalyptic Love, na ktorom už spolupracoval so spevákom Mylesom Kennedym. Nahrávka World On Fire, ktorá vyšla v roku 2014, je jeho tretím sólovým počinom. A druhým albumom v zostave s Mylesom Kennedym, bubeníkom Brentom Fitzom a basgitaristom Toddom Kernsom. Novinka Living The Dream je tretím radovým albumom, ktorý Slash vydal s týmto zoskupením. Na tucte originálnych skladieb sa Slash inšpiruje rôznymi hudobnými štýlmi a podáva ako vždy šťavnatý gitarový výkon.

Časť materiálu z novej platne som začal pripravovať ešte počas turné k predchádzajúcej nahrávke. Nápady k piesňam vznikali v hoteli alebo aj na zvukovej skúške priamo pred koncertom. Názov albumu má byť v skutočnosti sarkastickým vyhlásením o súčasnom svete, v ktorom žijeme. Myslím si, že je tentokrát viac rozmanitý. Na každom novom albume sa snažíme prísť s niečím aktuálnym, čo odráža práve tento moment v čase. Nahrávanie s touto kapelou a hranie na pódiu je pre mňa zmyslom života, prezradil Slash.

Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators vystúpi na festivale TopFest, ktorý sa koná 28. a 29. júna v areáli Zelenej Vody v Novom Meste nad Váhom.

Tento rok máme turné po USA a potom sa presunieme do Európy, Južnej Ameriky a Austrálie. Pokúsime sa zasiahnuť čo najviac miest. Tak ako sa mi páči proces písania a nahrávania, tak považujem za najviac zmysluplné zahrať našu hudbu pred publikom. Pre mňa je vždy najdôležitejšie živé hranie spolu s kapelou pre našich fanúšikov. To je to, čo mám najradšej, teší sa na koncerty Slash.

Okrem Slasha zahrajú na TopFeste aj kapely Horkýže Slíže, Doctor P.P. či The Circus Brothers.