Lenny a jej číslo 1

Minulý rok v septembri vydala Lenny doposiaľ svoj najrockovejší album vôbec, Heartbreak Culture, z ktorého sú stále úspešné hity ako live. laugh. cry, Plastic Flowers alebo Friends For Life. Aktuálne Lenny vydáva autentický singel s názvom No. 1, ktorý rozpráva o kolízii partnerského vzťahu s kariérou úspešnej speváčky.

No. 1 je jedna z ďalších covidových pesničiek, ktorá nejaký ten rok od pandémie ležala v šuflíku, než prišla správna chvíľa ju oprášiť, hovorí o pôvode nového singla Lenny. Na piesni sa okrem samotnej speváčky podieľal Chester Travis, ktorý dopomáhal aj s obľúbenými singlami Home a Overdosed. Pieseň potom produkoval tím okolo Isy Aziera, ktorý sa podpísal aj na podobe veľkej časti albumu Heartbreak Culture, dodáva speváčka.

Charizmatická umelkyňa žije v dlhodobom vzťahu s raperom Marpom a ako sme u nej zvyknutí, jej životné skúsenosti sa premietajú do textov jej piesní. Inak tomu nie je ani pri singli No. 1. Song má celkom jednoduchý, ale veľmi autentický námet. Rozprávam v ňom, že hudobný svet, konkrétne povolanie speváčky, nie je úplne ideálnym východzím pre rozvoj funkčného vzťahu, zverila sa Lenny. Dá sa povedať, že text je autobiografický, a tak s v ňom snažím povedať, koľko pre mňa môj vzťah znamená, a že sa ho budem snažiť zo všetkých síl uprednostniť pred úspechom, uzatvára niekoľkonásobná držiteľka Ceny Anděl, ktorá i tento rok zabojuje o ďalšiu sošku v kategórii Sólová interpretka.