Lídri skupiny Team už pripravujú turné

Jedenásť albumov so skupinou Team, sedem sólových. Taká je bilancia Paľa Haberu, speváka, ktorý si svojou charizmou a odvahou povedať presne to, na čo myslí, získal srdcia fanúšikov naprieč generáciám. Po troch rokoch sa opäť spolu so skupinou Team postaví na koncertné pódiá.

Odkedy hráme turné, uvažujem nad tým, že ich musíme pripraviť a urobiť tak dobre, aby sme mohli ísť ďalšie turné. Ale nie o rok, dva, ale skôr o tri-štyri. Takže načasovanie, ako to bude vyzerať, debaty s kapelou. Ako prehodiť a upraviť niektoré veci, aby to bolo aj pre nás zaujímavé. Kto to bude zvučiť. Aké haly budeme hrať a aké vstupné nasadíme. V podstate všetko, povedal o svojej časti prípravy turné líder Pavol Habera.

Celá príprava ma baví, ale niekedy sú dni, kedy nemám náladu a chcem si oddýchnuť. Potom sadnem do auta a medzi Bratislavou a Prahou cez slúchadlo a bluetooth debatujem dve hodiny s každým. Vtedy vyriešim najviac vecí. Keďže sám šoférujem, tak ma nikto neruší, môžem nad tým rozmýšľať. Takisto aj v hoteli na páse, keď robím kardio, prezradil líder.

Každá kapela, ktorá sa dostane do určitého stupňa, je odsúdená hrať tie najväčšie hity. Keď hrá kapela niečo, čo je neopočúvané, automaticky ide nálada dole. V tých halách cítiš neskutočnú energiu a každý jej posun, povedal Dušan Antalík o zákulisí výberu skladieb.

Nápadov na nové skladby máme dosť. Neviem, či sme zmierení s tým, že do konca života budeme hrať pesničky ako Držím ti miesto, Reklamu na ticho a všetky tieto, ktoré musíme zahrať, prezradil k novým skladbám Pavol Habera a zároveň jedným dychom dodal: Je to vlastne šťastie, že máme skladby, na ktoré ľudia čakajú. Ľudia si prídu zaspomínať na svoje detstvo, na prvé lásky. Pocit nostalgie a toho, že chcem byť zase mladý, bude vždy fungovať.

Pavol Habera sa k skupine pridal už v čase, kedy sa pripravovalo vydanie ich prvého albumu (1988), pričom už ten obsahoval viacero kľúčových hitov skupiny – Nároční, Reklama na ticho, Máš moje číslo, Malá nočná búrka či Som v tom. Druhý album (1989) pozíciu skupiny potvrdil ďalšími hitmi. Pre kapelu a jej členov však rozhodujúci význam mal tretí album, pri ktorom sa zhodujú, že bol pre skupinu svojím spôsobom prelomový. Buď potvrdíme pozíciu alebo odídeme na smetisko dejín. TEAM 3 sa veľmi vydaril aj zvukovo, bol moderný, obsahoval megahity Držím ti miesto a Severanka. Len my sme si to vtedy až tak veľmi neuvedomovali. Najlepšia situácia je, keď neriešiš, či je na albume hit. A to je prípad tohto albumu. Jednoducho sme nahrali ďalšiu platňu, povedal Pavol Habera.

HABERA & TEAM 2019 TOUR:
20.06.2019 Prievidza, Zimný štadión
22.06.2019 Nitra, Amfiteáter
27.06.2019 Poprad, Zimný štadión
29.06.2019 Martin, Amfiko
04.07.2019 Košice, Amfiteáter
09.11.2019 Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu