Linkin Park vydajú nový album

Linkin Park (Autor foto: James Minchin / Zdroj foto: Warner Music Czech Republic)

Skupina Linkin Park nahrala nový album One More Light. Očakávaná novinka vychádza 19. mája 2017. Jedna z najpopulárnejších kapiel posledných rokov zároveň s informáciou o novej platni zverejnila aj pilotný singel. V pesničke Heavy hosťuje speváčka Kiiara.

Album One More Light je siedmou štúdiovou nahrávkou Linkin Park. A zatiaľ čo predchádzajúci The Hunting Party z roku 2014 znamenal návrat k rockovým koreňom, na tohtoročnej novinke zrejme skupina prekvapí priblížením sa  k popovej hudbe. Možno tak usúdiť podľa publikovanej skladby, ktorá je príznačná pre celý album. Novinku One More Light vyrazí skupina propagovať aj na svetové turné.

Na album kapela upozornila zverejnenín už druhého singla Good Goodbye, v ktorom hosťujú Stormzy a Pusha T. Teraz k nahrávke natočili videoklip. Video robil režisér s bohatými skúsenosťami Isaac Rentz, ktorý v minulosti spolupracoval s 5 Seconds Of Summer, Echosmith, Cage The Elephant alebo dvojicou Tegan & Sara. V klipe dostali priestor aj hosťujúci hudobníci Pusha T a britská grime senzácia Stormzy, vedľa nich sa objavuje aj basketbalová legenda a jeden z najlepších hráčov Kareem Abdul – Jabbar.