Lucie Bílá už ohlásila vianočný koncert v O2 Aréne

Dvadsaťnásobná česká slávica Lucie Bílá tradične ukončila kalendárny rok vianočnými koncertmi. Na sklonku roka si zároveň prevzala dvojnásobnú platinovú platňu za album Bílé Vánoce II v rámci koncertu v Hudobnom divadle Karlín. Fanúšikov zároveň potešila skvelou správou – stihla ohlásiť galakoncert v pražskej O2 Aréne v roku 2019.

Už teraz sa teším na budúcoročné Vianoce. Sebe i vám venujem vianočný galakoncert v tej najkrajšej podobe. Kapela Petra Maláska, Bílý zbor, orchester, 3D hologramy a veľa ďalšej techniky. To všetko v pražskej O2 Aréne 10. decembra 2019, informovala speváčka na svojom facebookovom profile.

Lucie Bílá vydala v roku 2010 multiplatinový album Bílé Vánoce Lucie Bílé, na ktorý v roku 2017 nadviazala ďalším – s príznačným názvom Bílé Vánoce Lucie Bílé II. Ten bol opäť za pár týždňov úspešného predaja CD a LP ocenený Platinovou platňou Supraphonu. Na koci roku 2018 dosiahol dokonca dvojnásobnú platinu.

Za úspešnými vianočnými albumami stojí okrem Lucie Bílej hudobný producent a skladateľ Petr Malásek, ktorý sprevádza Zlatú slávicu na všetkých vianočných turné, ktoré spoločne s obrovským úspechom od roku 2011 pravidelne organizujú.

Počas minuloročného vianočného turné Bílé Vánoce Lucie Bílé navštívili 18 českých a slovenských miest. Koncerty, ktoré prevažne vychádzajú z rovnomenných albumov, majú taký úspech, že sa v niektorých mestách museli pridávať ďalšie popoludňajšie predstavenia.