Lukáš Adamec rozumie

Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil video k skladbe, ktorá chytí za srdce. Čiernobiely klip podčiarkuje jemnosť a cit, ktoré Košičan piesni Áno, rozumiem, vdýchol. Ide o ďalší singel zo spevákovho albumu …na lepšie časy…

Pieseň vznikla v mojej hlave, teda jej hudobná časť už veľmi dávno, dokončiť hudbu mi pomohol Tomi Okres. Textovo som ju ukončil niekedy pred rokom a na album sa dostala ako jedna z posledných zvažovaných, keďže ide o osobnejšiu záležitosť, priznáva Lukáš Adamec, ako veľmi sa ho skladba dotýka.

Vždy som vedel, že to musí byť romantická pieseň a niečo, čo bude až osobné, a tak sa aj stalo. Mám mnoho piesní o láske, ale táto je špeciálna. Chcel som napísať pieseň o tom, ako získavam ženu, po ktorej veľmi túžim, ale už ma pozná a vie, kto som. Na to postačilo predstaviť si, že nie som so svojou priateľkou. Pri písaní tohto textu som si uvedomil, že nie som ľahký oriešok a že už mám niečo za sebou, a niečo si ťahám aj so sebou. Isto sa do tohto pocitu vedia vcítiť mnohí a možno aj mnohé. Odkaz je jasný, láska nepozná prekážky a treba za ňou ísť, odhaľuje spevák posolstvo piesne.