Luxemburská hviezda čoskoro na Pohode

Doma patrí medzi najznámejšie mená súčasnej hudobnej scény, nedávno si získal fanúšikov na veľkom českom festivale a už čoskoro na Pohoda Festivale. MAZ Univerze – luxemburský raper a skladateľ je známy svojim jedinečným štýlom, má originálny flow a v textoch odzrkadľuje pocity dnešnej Gen Z. Jeho hudba je explóziou alternatívneho emo-rapu s odkazmi na punk a metal. Na Slovensku sa čoskoro predstaví na Pohoda Festivale, kde si jeho vystúpenie môžete pozrieť v sobotu 13. júla.

Maz Univerze sa na svoju veľkú premiéru na Pohode veľmi teší: Hrať na takom obrovskom a jedinečnom festivale, akým je Pohoda Festival, je niečo, čo som si nikdy nevedel predstaviť. Na túto šou čakám a pripravujem sa už dlhé mesiace. Sľubujem vám výbušnú, úprimnú a emotívnu šou. Neskutočné sa teším. Dúfam, že sa tam vidíme!

Maz Univerze je povestný skvelými live šou, od roku 2018 sú jeho veľké koncerty pravidelne vypredané. V roku 2022 dokonca získal cenu Na Luxembourg Music Awards za najlepšie živé vystúpenie. Minulý rok koncertoval aj na svetoznámych festivaloch – maďarskom Szigete či na holandskom ESNS.

Nedávno vydal EP Emo Season, jeho dve prvé skladby School Reunion a Hope boli najranejšími skladbami luxemburských rádií. Nový singel Down The Rabbit Hole naspieval MAZ Univerze spolu s francúzskym raperom Nallas. Táto skladba je posledným singlom pred vydaním nového albumu Little Prince. Pieseň je o objavovaní neznámeho a o tom, ako je dôležité, aby sme ako ľudia rástli a rozvíjali sa. Obaja umelci opisujú, že šťastie nie je večný stav, ktorý možno dosiahnuť, a že je potrebné konfrontovať sa s temnejšími a tajomnejšími stránkami svojho života, aby sme plne porozumeli sebe a svojim emóciám.

Silvia Turnerová