Majk Spirit vydáva štvrtý sólový album

Majk Spirit fanúšikov v posledných mesiacoch doslova zasypáva novými projektmi. Najnovšia správa z jeho dielne oznamuje, že ešte tento mesiac vydá nový album. Okrem názvu, dátumu vydania a obalu spevák v jeden deň zverejnil i nový singel, feat. s Benom Cristovaom s názvom Kurt.

Vždy som plánoval, že keď budem robiť svoj štvrtý sólový album, tak ho nazvem jednoducho 4, pretože je to celý život moje šťastné číslo, hovorí raper o názve. Nakoniec sme našli lepší názov, ale číslo 4 v ňom zostalo. Štvrtý štúdiový album Majk Spirita dostal meno Artist a prvé písmeno v názve zároveň symbolicky ukrýva spomínané číslo 4.

Artist sa do diskografie Majka Spirita zapíše veľkými písmenami – ide totiž o prvý spoločný projekt s jeho dlhoročným dvorným DJom a producentom Grimasom. Konečne sme spravili projekt, kde sa mi Grimo kompletne postaral o hudobnú stránku, a musím povedať, že ako producent zo mňa pri nahrávaní dostal to najlepšie, čo som ako artist v sebe mal, hodnotí Majk.

Hoci by poslucháč v texte pilotného singla márne hľadal slovo Kurt, pieseň sa tak volá. Za inšpiráciou tohto názvu totiž stojí hudobná legenda Kurt Cobain. Kurt bol najprv iba pracovný názov, vysvetľuje raper. Refrén sme tvorili priamo v štúdiu spolu s Grimasom, a najprv mal úplne iný text. Nebolo to úplne ono, a Grimo ma hecol, nech ho skúsim prepísať s tým, že daj to viac jak Kurt Cobain. Nič viac mi nebolo treba, a v ďalších 4 minútach vznikol refrén, ktorý v tracku počujete teraz. Bol to jeden z najlepších kreatívnych magických momentov tohto albumu. Preto Kurt.

Keď bol Majkov part tracku hotový, vznikol nápad prizvať do featu Bena Cristovaa. Rozmýšľali sme, kto by to pekne doplnil a zároveň posunul na nový level, spomína Majk Spirit. Hneď ako mi Majk poslal svoj part, vedel som, že message trafila bullseye našej situácie. Žijeme v krajinách, kde máme ten luxus vybrať si, aký život prežijeme a napriek tomu sme schopní sa v ňom uväzniť, hovorí Ben o posolstve singla, ktoré je alarmujúco aktuálne a nadčasové zároveň. Som rád, že sme sa rozhodli pre Bena, je to skvelý artist a tiež aj skvelý človek, dodáva Majk.

Nový album Majka Spirita nazvaný Artist vyjde 26. júna a raper ho už ponúka v predpredaji. Všetci, ktorí si nahrávku objednajú do dátumu vydania, dostanú album s raperovým autogramom. Album prinesie celkovo 14 trackov, z toho 7 sólo skladieb a 7 featuringov. Pozvanie do featov prijali Ben Cristovao, Pil C, Separ, Samey, Dame, Grimo a samozrejme Majkova domovská formácia H16.