Malá nočná pieseň

Žilinské hudobné duo Freya po piesni Tréma prichádza s rýchlym songom Malá nočná pieseň. Ako napovedá názov, text vznikol v noci a na skúške ho zapracovali do hudby. Speváčka, textárka a skladateľka Lenka Kulichová Mušková a klávesák a skladateľ Tomáš Kyška tak predstavujú ďalšiu chytľavú novinku v pop štýle s príchuťou funky a rocku.

Malej nočnej piesni prischol pracovný názov Sovy, keďže sa v piesni spomínajú. Text je o nočnom tvorení. Poznajú to asi viacerí. Večer si ľahnú do postele s tým, že si konečne oddýchnu a pospia, no práve vtedy im začne pracovať myseľ na plné obrátky. A to je práve môj prípad. Nezaspím, pokiaľ to nedám von – v tomto prípade na papier. Kedysi som ešte mávala na nočnom stolíku aj diktafón a zaznamenávala som si aj melódiu s textom. Bolo to však skôr také ševelenie, aby som všetkých nepobudila, opisuje speváčka Lenka Kulichová, ktorá sa písaním aj živí. Jej náplňou práce je tvorenie článkov.

Text Malej nočnej piesne síce vznikol v noci, no hudbu vymyslel Tomáš počas jednej skúšky, kedy speváčka meškala. Spoločne sme do nej zapracovali text, ktorý tam sadol ako riť na šerbeľ, hovorí klávesák Tomáš. Išlo to fakt rýchlo, len som začala spontánne spievať a tá melódia sa tam sama ponúkla. Melodické linky sme mali raz dva hotové, dopĺňa speváčka.