Mandrage v Prahe odštartovali turné k albumu Po půlnoci

Českými rádiami aktuálne rotuje ich megahit Motýli, v januári vydali nový album Po půlnoci a už sa aj rozbehli po  českých a moravských mestách, aby ho predstavili na rovnomennom turné. Na Slovensko s ním zatiaľ nedorazia, ale je to zrejme iba otázka času, čo ich Motýli preletia aj hranicu za riekou Moravou.

Mandrage odštartovali turné predchádzajúci piatok v pražskom Forume Karlín. Podľa očakávaní prekonali svoje predchádzajúce koncerty jednak celkovým vizuálnym poňatím, ako i zostavou piesní, ktorá zahŕňala okrem osvedčených hitov i novinky z vydareného albumu Po půlnoci.

Koncert začal oveľa skôr, než v čase ohlasovanom v názve nového albumu a odštartovali ho veľmi dobre zvolení hostia. Ich úlohou je vždy nažhaviť publikum a to sa im v tomto prípade podarilo na výbornú. Hneď v úvode si vypredanú sálu získal český Ed Sheeran, alias Jakub Ondra, ktorého pokojnejšie vystúpenie s hitom On The Menu vystriedala tanečnejšia zostava Light & Love známa hitmi Blueberry SkyCalling.

Mandrage zaujali od samotného začiatku, výborne odpáleným introm a následne dokonale zostavenou šou. Každá skladba mala premyslenú svetelnú choreografiu, čo dopomohlo ešte viac zvýrazniť prázdnotu, ktorou scéna na prvý pohľad pôsobila. Okrem choreografie sa tak cielilo hlavne na perfektný výkon kapely.

Zazneli hitovky Tanči, dokud můžeš, či Františkovy lázně, ale nemohla chýbať ani aktuálna hitovka Motýli. Prekvapivo nezaznela pieseň Slečno, ja se omlouvám, ktorá svojho času ohlásila vydanie nového albumu. Samotnej šou však nie je čo vytknúť, kapela išla naplno a o to väčšie uznanie si zaslúži z dôvodu, že frontman Vít Starý hral so zranenou rukou a pár chýbajúcimi zubami.

Kapela pred štartom turné ohlasovala, že to bude ich najväčšia a najlepšia šnúra a hoci sa to hovorí vždy, nemožno inak, iba súhlasiť, pričom smelo možno dodať, že koncert Mandrage sa vyrovnal i koncertom svetových interpretov. Turné pokračuje v Liberci, Pardubiciach, Brne, Ostrave, Plzni, či Českých Budějoviciach. Niektoré koncerty sú už vypredané, v Brne sa dokonca pre veľký záujem pridával ďalší koncert. Neváhajte a choďte sa presvedčiť na vlastné oči, že je to skvelý koncert.

Klárka Kerol Nováková