Mark Dann predstavuje novinku Freedom

Slovenský Kygo alebo Avici. Producent Mark Dann má napriek mladému veku na konte už mnoho úspechov. Spolupracoval s Dominikou Mirgovou, Kalim, Suverenom a ďalším hudobníkmi. Teraz predstavuje prelomovú novinku Freedom. Text mu napísal Miro Jaroš a je o tom, že slobodní budeme až vtedy, ak sa prestaneme báť byť sami sebou. Klip k skladbe nakrúcal v Izraeli, na Malorke, v Rakúsku, v Poľsku, ale aj v našich Tatrách. Mladý umelec, ktorý tvorí od svojich 16 rokov, má na konte mnohé významné ocenenia. Stal sa Objavom roka Európy 2, získal dve platinové platne a aktuálne sa objavil v prvej trojke nominovaných na Cenu SOZA v kategórii Najúspešnejší mladý autor.

Vznikla úplne rovnako, ako všetky moje predošlé single. Sadol som si do štúdia, položil prsty na klávesy a išlo to samé. Vždy keď tvorím, tvorím srdcom. Preto to ide tak ľahko. Táto skladba má v sebe odkaz pre všetkých ľudí, ktorí si málo veria. Mal som podobný príbeh. Vyrastal som v malej dedinke na strednom Slovensku. Malé sebavedomie, ale zato veľké sny. Išiel som si krok po kroku za tým č som chcel dosiahnuť a dnes si žijem svoj veľký detský sen. Nikdy som nebol šťastnejší, vraví Mark Dann.

Dal som ho takmer na prvú. Hneď ako mi Mark pustil nápad, na ktorom pracuje, slová mi napadali samé. Pesnička má jednoduché posolstvo – neriaď sa tým, čo chce okolitý svet, pozri sa do samého seba a srdce ti napovie. Keď si sám sebou, si slobodný. Verím, že je to kľúč k šťastiu, vraví Miro Jaroš, ktorý k piesni napísal text.

Mark je hudobný producent. Sám vo svojich piesňach nespieva, iba ich skladá. Niektoré pre hviezdy nášho hudobného neba, iné pre začiatočníkov.

Niektorí už možno vedia, že v mojom projekte dávam priestor aj mladým a talentovaným spevákom. Tentokrát som si na spoluprácu vybral študenta medicíny, ktorý má neskutočne krásnu farbu hlasu. Napísal mi, že spieva len 3 mesiace a veľmi ho to baví. Vypočul som si jeho prvú nahrávku a zaujalo ma to natoľko, že sme o pár týždňov spolu nahrávali nový song. Jeho meno je Dani Slovák, vysvetľuje Mark Dann.