Martin Císar posiela song ľuďom, ktorí ho ponížili

Mladý umelec s veľkým hlasom Martin Císar má novinku Nechaj ma ísť. Je netradičná vo viacerých smeroch. Text k nej napísal sám Martin, hudbu zložil producent Paul Project a je hudobne iná, ako čokoľvek, čo doteraz mladý umelec naspieval. Zaujímavá je aj témou. Spieva v nej o ľuďoch, ktorým dôveroval aj napriek tomu, že ho často ponížili. Teraz im odkazuje, aby ho nechali tak a nebránili mu v rozlete.

Povedal som si, že by som možno skúsil trošku experimentovať. Rozhodol som sa zriadiť si doma malé štúdio, aby som si mohol začať lepšie zaznamenávať svoje nápady. V tom istom čase som bol v kontakte s producentom Paulom Projectom, s ktorým som tieto moje nápady preberal. Paul sa ihneď chytil a rozhodli sme sa takto odštartovať našu spoluprácu. Povedali sme si, že skúsime vytvoriť EP, ktoré bude trošku iné hudobným žánrom, ako sú ľudia u mňa zvyknutí, vysvetľuje Martin Císar.

Skladba je o ľuďoch, ktorým som dôveroval aj napriek tomu, že ma častokrát ponížili, nepodržali alebo ma nebrali takého aký reálne som. Stretávanie sa s nimi bolo už len viac menej o zvyku a stretávali  sme sa aj napriek tomu, že máme úplne odlišné názory, hodnoty a asi aj životnú cestu. Práve to, že som mal týchto ľudí okolo seba, mi určitým spôsobom bránilo v tom, aby som vyšiel z komfortnej zóny, aby som bol sám sebou a robil veci nie tak ako sa odo mňa očakáva, ale tak ako to ja cítim, dodáva Martin Císar.