Matěj Vávra predstavuje nový singel a videoklip

Spevák a hudobník Matěj Vávra po krátkej odmlke po nedávnej spolupráci s Aleksandrom Vidakoviczom vydáva svoj nový singel z pripravovaného EP 8. Song dostal názov Ledy. O hudobnú produkciu sa postaral, ako už pri predchádzajúcich Matějových singloch (Welcome To My World a Poď ke mně blíž) producent Maiky Beatz. Videoklip k novinke nakrútil režisér a kameraman Martin Miko. Vo videoklipe si zahrala spoločne s Matějom tanečníčka Emma Steindl a celý song pojednáva o konci partnerského vzťahu.

Track som napísal v období rozpadu svojho vzťahu. Bolo pre mňa oslobodzujúce vypísať sa zo svojich pocitov. Keď už niečo nefunguje a snažíte sa to za každú cenu dať dohromady, po určitej dobe zistíte, že niekedy je lepšie ísť ďalej aj keď to bolí. Aj tak si myslím, že keď s niekým strávime čas, tak zažijeme pekné chvíle a aj tie chvíle ťažšie a to vzťah ako taký stmelí. Preto nepálim mosty, ale snažím sa vziať si ponaučenie, posúvať sa ako človek ďalej a daný vzťah brať ako príležitosť k rastu a priateľstvu, hovorí na margo piesne Matěj.

Skladba sa nesie v duchu R&B a minimalizmu. V tomto roku sa môžu fanúšikovia tešiť aj na ďalšie projekty z Matějovej dielne.

Matěj Vávra je 27-ročný nezávislý česko-slovenský spevák a songwriter žijúci už štvrtým rokom v Bratislave. Na konte má okrem svojich skladieb aj kolaborácie na skladbách s menami ako Monika Bagárová, Celeste Buckingham, Majk Spirit, Pil C, Dara Rolins, Adam Mišík, Vladis, Markéta Konvičková a ďalší. Od svojich 14 rokov sa venuje skladaniu hudby a to hlavne v žánroch Pop, R&B a hip hop. Okrem toho vystupuje sám alebo so svojou kapelou. Bol súčasťou speváckej súťaže ČS X Factor 2014, kde skončil na 5. mieste a od tej doby sa naplno venuje hudbe.