Medial Banana vyrážajú na koncerty

Obľúbená slovenská reggae kapela Medial Banana podľa želania svojich fanúšikov zorganizovala tri špeciálne koncerty po Slovensku. Prvou zastávkou koncertnej šnúry Powered By Fans je Nitra, už zajtra 8.apríla v Music A Café. Nasledujú Martin (28. apríl) a Prešov (29. apríl) , ktoré sa v hlasovaní fanúšikov ocitli suverénne medzi najžiadanejšími mestami.

Hlasovacia kampaň trvala 30 dní a zapojilo sa do nej 487 fanúšikov z celého Slovenska, hlasy prišli aj zo susedných Čiech. Podľa prieskumov hudobných preferencií koncertnej platformy Tootoot je hudobný žáner reggae dlhodobo najobľúbenejším žánrom medzi fanúšikmi v Prešovskom kraji, čoho dôkazom ja aj vysoký počet hlasov za koncert Medial Banana práve v Prešove.

Skupina Medial Banana funguje od roku 2009, vydala EP Naturally Lifted, debutový album Uplifted, na prelome rokov 2015 a 2016 album Rockin’ it a v decembri do zbierky pridala ďalší kúsok – album Inna Jamdown, ktorý natočili priamo na Jamajke. Medial Banana sa predstavili na viacerých európskych festivaloch ako Sziget, Outlook či Reggae Camp, ale nezabúdajú ani domáce publikum.