Mesto stratilo dych

Presne tak to spieva skupina Hex v novej chytľavej pesničke. Hudbu a emotívny text k novinke má na konte Martin Fefe Žúži. Obľúbená bratislavská kapela opäť prekvapila. Spolu s Petrom Šarkanom Novákom si v novom songu zaspievala dcéra herca Maroša Kramára, Tamara, ktorú chalani objavili na sociálnej sieti.

Pesničku som zložil asi pred dvoma mesiacmi, v čase najhustejšej karantény. Nechcel som na zložitú dobu reflektovať banálnym spôsobom, v štýle rúšok, výziev na sedenie doma a podobne. Pokúsil som sa napísať nadčasový text odrážajúci dobu, ktorý ostane aktuálny aj keď pandémia pominie. Pri tvorbe skladby som často myslel na Ďuďa, že na to niekde dohliada a posiela nápady. Nová pieseň je typický Hex, má pečať, ktorú sme do nej otlačili všetci v kapele a dokonca aj on, vysvetľuje proces tvorby Martin Fefe Žúži.

Boli sme v štúdiu, ja som mal akurát voľno a na facebooku mi vyskočilo, že má Maroš Kramár narodeniny. Keď som mu písal blahoželanie, vybehlo na mňa prianie jeho dcéry, ktorá mu poslala pesničku. Pustil som si ju a neveril som, že máme na Slovensku takto talentované dievča. Hneď som ukázal video chalanom s tým, že by mohla prísť skúsiť do novej pesničky naspievať vokály. Tamara prišla a naspievala  nielen vokály, ale aj hlavný spev. Má v sebe niečo, čo som ešte u našich speváčok nepočul a tým nás zaujala, neskrýva radosť z nečakanej spolupráce Tomáš Yxo Dohňanský.

Hex Back To The Clubs Tour 2020
15.10. Piešťany
16.10. Martin
17.10. Malacky
22.10. Prešov
23.10. Trenčín
24.10. Bratislava