Milo Kráľ Band: nový album i klip

Hudobná formácia Milo Kráľ Band sa teší nielen z vypredaných koncertov, ale aj z úspechu, ktorý zožal ich debutový album z roku 2015 s jednoduchým názvom Milo Kráľ Band. Umelci združení okolo Mila Kráľa však nezaspali na vavrínoch, nezaháľali a na svetlo sveta v týchto dňoch prichádza aj ich druhý hudobný počin s názvom Telegramy. Priaznivci kapely sa môžu tešiť nielen na nové piesne, ale aj rozmanité hudobné žánre, či hostí na albume.

Netrvalo dlho a po svojej prvotine prichádza Milo Kráľ Band s novinkou, ktorá je v podstate akýmsi pokračovaním svojho predchodcu. Väčšina piesní bola rovnako, ako na prvom albume, pôvodne skomponovaná pre rôzne divadelné predstavenia, no zase sú to iné piesne aj iné hudobné žánre, ktoré používame, prezrádza autor hudby na celom albume Milo Kráľ a pokračuje: Okrem dychov a sláčikov sme v dvoch skladbách oproti prvému albumu použili napríklad zbor a celkovo aj viac elektroniky.

Pod textami sú podpísané zvučné mená ako Jožo Urban, Ľubomír Feldek, Dodo Gombár, Jaro Mottl, Jakub Nvota, Maroš Bančej, či Pavol Klimašovský, keďže pôvodne boli použité v rôznych divadelných predstaveniach.

Kapela v nezmenenej zostave si dala na nahrávaní albumu poriadne záležať. V štúdiu na ňom pracovali od septembra 2016 do januára 2017 a posledné detaily sa dolaďovali ešte na konci marca. Svojho oficiálneho uvedenia na trh sa ale Telegramy dočkajú 15. apríla 2017. Prvý krst CD Telegramy sa uskutoční 24. apríla 2017 v Martine a do sveta ho vyprevadia herci a muzikanti, s ktorými som hral predstavenie Štúrovci, čiže Lucia Jašková, Marek Geišberg, Ondro Kovaľ a Dano Heriban, – hovorí Milo Kráľ a jedným dychom dodáva: Samozrejme plánujeme aj bratislavský krst 21. mája 2017 v KC Dunaj. A aká je jeho najobľúbenejšia z nového počinu? Zatiaľ ju nemám, ono sa to vynorí asi časom, navyše teraz pri mixáži, keď to dookola počúvam je pre mňa najväčšou srdcovkou asi ticho, dodáva so smiechom Milo Kráľ.

Prvý klip z albumu Telegramy je k piesni Chýbaš. Milo Kráľ prezrádza, že sa natáčal v Rajke a pokračuje: Partiu účinkujúcich dievčat pozháňala moja kamoška a herecká partnerka zo seriálu Panelák – Broňa Kováčiková, ktorá nám hrala aj v našom prvom klipe k piesni Ranná ilúzia.“ A dodáva: Barborku Švidraňovú sme tentokrát využili iba na fotke, chystáme sa s ňou však natočiť ďalší klip, ktorý zas pre zmenu bude iba o nej. S produkciou mi pomáhal môj spolužiak z filmovej réžie Tomáš Rafaj a so strihom Martinka Masicová, ktorá má na svedomí aj strih môjho absolventského filmu Koncert.