Miro Jaroš venoval svojej mame song

V závere minulého roka pribudol do diskografie Mira Jaroša nový štúdiový album Milujem život svoj. Novinku vtedy vyslal do sveta v sprievode vydareného singla a videoklipu Hora s textom z pera Jany Kirschner. Príbeh albumu Milujem život svoj pokračuje ďalej prostredníctvom nového singla a videoklipu Nič nie je lepšie.

Pesničku Nič nie je lepšie napísal počas minuloročnej dovolenky na Maldivách. Moja mama bola čerstvo vyliečená onkologická pacientka a zobral som ju k moru, na miesto, kde som bol už predtým, aby si oddýchla. Bolo úžasné sledovať ako sa zo života teší a užíva si každý malý kvietok, či mušľu, ktorú našla v piesku. Pozerali sme sa na more pri západe slnka a počúval som, ako mi rozprávala o tom, aké veci si mám v živote vážiť a ktoré sú pominuteľné. Tak ma to dojalo, že som z nášho rozhovoru spravil pesničku, prezrádza o okamihu, ktorý inšpiroval zrod novej skladby.

Ku skladbe sa vrátil koncom minulého roka, keď prišiel do štúdia, aby ju nahral na album. Vrátili sa mi spomienky, ako som ju tvoril a navrhol som mame, či by prišla do štúdia a ešte raz mi povedala všetky tie veci, ktorým verí a podľa ktorých žije a ona súhlasila. Pesničku som jej potom pustil, až keď vyšiel album a veľmi sa smiala, keď sa v nej počula, spomína spevák s úsmevom

Začiatkom tohto roka Miro odcestoval na dovolenku na rovnaké miesto a opäť vycestovali s mamou spoločne. Zo spoločných chvíľ nakrútil sám záznam na mobil pomocou selfie tyče a materiál na výrobu videoklipu bol na svete. Nakrúcanie bola zábava, nakoľko prinútiť mamu, aby sa aspoň chvíľku sústredila, bolo takmer nemožné. Raz zbadala mušľu, inokedy zo stromu spadol kvet, za ktorým musela hneď utekať a tak sme to opakovali niekoľko krát. Vždy inak a originálne, smeje sa spevák.