Müller pokrstí Texty i muziku

Bratislava bude už v nedeľu žiť Richardom Müllerom a jeho tvorbou. Na návštevníkov nielenže čaká skvelý koncert troch legiend Müller – Kocáb – Soukup, ale budú tiež svedkami dvoch krstov. Legendárny umelec pripomenie, že je nielen spevák. Za svoju 30-ročnú kariéru totiž napísal množstvo textov, ktoré poznajú generácie. Práve tie sú súčasťou jeho publikácie s jednoduchým názvom Texty, ktorú uvedie do života na bratislavskom koncerte. Richard Müller sa tam zároveň stane i krstným otcom. Bibiána Surovčíková je totiž celé turné predskokankou trom legendám a publiku spieva svoje nové šansóny z autorskej dielne Ondřeja Gregora BrzobohatéhoPetra Uličného. Tie sú na jej prvom CD s názvom BIBI Vol. 1, ktorú Richard pokrstí.

Už dávnejšie sme s kolegami uvažovali o tom, že by stálo za to zosumarizovať moje texty. Všetky sú odrazom istých mojich životných etáp, keď sme knihu dávali dokopy, aj ma trochu chytala nostalgia. Som rád, že sa dodnes mnohým ľudom páčia, asi sú im blízke. Teraz ich môžu mať aj doma v knižnici, vraví Richard Müller.

Publikáciu s názvom Texty po prvý raz predstaví verejnosti na bratislavskom koncerte, na ktorom tiež vystúpi Bibiana Surovčíková, ktorej nové šansónové skladby napísali Ondřej Gregor BrzobohatýPeter Uličný. Speváčka predvedie verejnosti svoje nové CD práve na nedeľnom koncerte, pričom krstným otcom bude Richard Müller.

Kedysi dávno som vyhrala súťaž francúzsky šansón s mimoriadne náročnou piesňou od Edith Piaf a už ako tínedžerke mi teda bolo jasné, že šansón je moja osudová cesta. Mala som šťastie, všimli si ma tí správni ľudia a CD je na svete.  Richard má zaslúžene neodškriepiteľný prívlastok legendárny spevák. Mimoriadne si vážim príležitosť, ktorú mi, ako krstný otec môjho albumu, venoval. To, že som do vienka dostala tých istých autorov hudby a textov ako Richard na ostatnom albume 55, bola obrovská výzva. Podľa prvých reakcií po pár odohratých koncertoch sa zdá, že áno a ja pevne verím, že som Richarda nesklamala, dodáva Bibiana Bibi Surovčíková.