Na festivale Boje na Hrone zahrajú kapely Tublatanka, Zoči Voči aj Prúdy

V Amfiteátri v Starom Tekove vypukne v sobotu 28. júla festival Boje na Hrone. Ukážky dobových bojov z druhej svetovej vojny sa tento rok síce neuskutočnia, ale fanúšikovia si môžu užiť skvelý hudobný program. Na pódiu to odpália Tublatanka, Zuzana Smatanová, Zoči Voči, Ewelin či Modus Memory. Na Boje na Hrone zavíta aj legenda našej hudobnej scény Pavol Hammel a skupina Prúdy, ktorá sa predstaví v novej zostave.

Zahráme skladby z nedávno vydanej výberovky The Best Of a ponúkneme prierez celou tvorbou Prúdov. Nebudú chýbať piesne Zvoňte zvonky, Podnájom, Čierna ruža, Medulienka či Chlapci z mesta. Teším sa na festival, pretože mám rád hranie pod holým nebom a pri vode, prezradil spevák a skladateľ Pavol Hammel.

Fanúšikov v Starom Tekove sa nevedia dočkať ani obľúbení rockeri z kapely Zoči Voči. Festivaly máme veľmi radi hlavne kvôli tomu, že na väčšom pódiu dokážeme spraviť našu show ešte veľkolepejšiu. Radi na koncertoch skáčeme a beháme, čo nám a samozrejme aj ľuďom dodáva ešte väčšie energiu. Na festivaloch často oslovíme aj fanúšikov iných kapiel, ktorí ešte náš koncert nezažili a to je veľké plus, prezradil bubeník Vlado Kovár.

Tento rok zahráme zmes osvedčených hitov ako napríklad Čerešne, Stratený či Láska – Nenávisť. Z nového albumu sa môžu návštevníci tešiť na tvrdšie veci, ktoré zaručia skladby Negatív, alebo 13. komnata. Myslím si, že na svoje s prídu všetci, pretože zahráme aj akustické skladby, medzi ktorými nebude chýbať skladba Nad Prahou, dopĺňa Filip Miko, spevák a basgitarista kapely.

Festival Boje na Hrone štartuje v sobotu 28. júla o 15. hodine. Vstupenky sú dostupné v sieti ticketportal.sk.

PROGRAM FESTIVALU BOJE NA HRONE
15:00 Sematam
16:00 Ewelin
17:05 Modus Memory
18:15 Piňazi De?
19:45 Zuzana Smatanová
21:15 Prúdy a Pavol Hammel
22:45 Tublatanka
00:05 Zoči Voči