Na radosť sveta

Žite ľudia na radosť tohto sveta – spieva skupina Exotik v novej skladbe Živite ľudije, ktorou chce zlepšiť náladu a priniesť pozitívnu energiu. Autorom hudby a textu k novej piesni je frontman a spevák kapely Dávid Blicha, ktorý pri nahrávaní použil zreštaurovaný 50-ročný štúdiový mikrofón. Dychové nástroje do piesne zahral Pavol Jeňo, ktorý spolupracuje aj s IMT Smile. Exotik je zoskupenie talentovaných hudobníkov, ktoré svojou tvorbou už 13 rokov zabáva doma aj za hranicami Slovenska.

Skladbu Živite ľudije, som zložil začiatkom leta s myšlienkou spojiť ľudí a zároveň priniesť medzi nich dobrú a pozitívnu náladu, nakoľko vnímam, že sa ľudia od seba vzďaľujú. Žite ľudia na radosť tohto sveta, tak by sa dal parafrázou preložiť refrén, ktorý pochádza zo staroslovienčiny, ktorá bola najstarším slovanským spisovným jazykom. Čo sa týka refrénu, hudba a text mi napadli okamžite. Zvyčajne to tak býva. So slohou mi pomohol náš zvukár Peter a so zvyškom textu naša textárka Editka, vysvetľuje vznik piesne Dávid Blicha.

Klip sme točili koncom augusta, takže nám bolo dosť horúco. Veľmi nás teší, že máme po 13-tich rokoch účinkovania svojich fanúšikov a tak sme ich pomocou našich sociálnych sietí oslovili, aby s nami nakrútili klip. Prekvapila nás jedna fanúšička, ktorá pricestovala na natáčanie klipu až z Českej republiky. Všetkým veľmi ďakujeme, nakrúcanie sme si spolu užili a bolo to fajn, neskrýva radosť líder kapely Dávid Blicha.