Na vinyle vyšli Dotyky snu Petra Muka

Petr Muk vydal svoj tretí sólový album Dotyky snu pred dvadsiatimi rokmi. K výročiu teraz vychádza v analógovom remasteringu a vychádza nielen na CD, ale prvýkrát sa objavuje aj ako vinylová platňa.

Rovnako, ako z predchádzajúceho, mimoriadne úspešného albumu Jizvy lásky, aj z tohto vzišli veľmi vydarené synthpopové piesne Ty a já (teď a tady), Něžné dotyky alebo Závoj mlhy. Vedľa rockovej Když někoho máš, goticky gitarového Temného kruhu alebo dokonale oceánskych Průzorů očí, Petr Muk na album zaradil aj až gospelovú Snad se mi neztratíš, odkaz na prehraný súboj svojej maminky s fatálnou chorobou.

Na album a dobu jeho vzniku spomína spevákov priateľ a spolupracovník Karel Deniš: Petr bol v najlepších speváckych rokoch, úspešný v nejednoduchej hudobnej brandži, publikom obdivovaný, mediálne obľúbený, finančne prosperujúci, so všetkými predpokladmi superhviezdnosti. Ale ako u neho bolo zvykom, súbežne s triumfmi prichádzali vnútorné pochybnosti, neistoty a drámy. Nerozprával o nich do novín, mal dar jedinečného spôsobu oznamovania svojich radostí i strastí prostredníctvom svojich piesní.

Dotyky snu produkoval, rovnako ako album Jizvy lásky, klávesista, aranžér a nahrávací inžinier Michal Šetka. Petr Muk zložil hudbu ku všetkým piesňam, vo väčšine prípadov s textami Jana Dvořáka. Za predaj bol vtedy album ocenený Platinovou platňou.