Nad zemou sa nemožno vzdať

Tajči Gali (vlastným menom Tatiana Galambošová) a ADiss (Adam Miščík) vydali svoju prvú spoločnú skladbu. Zatiaľ čo ADissa nie je potrebné scéne extra predstavovať, Tajči Gali je zatiaľ stále nováčikom. Tvrdou prácou a zanietením však za necelý rok prekonala očakávania. Ukazuje sa, že patrí k nádejným talentom našej scény. Novinka Nad zemou je určená pre všetkých, ktorí chcú mať v playliste motivačnú skladbu. Takú, ktorá im nedovolí poľaviť ani vzdať sa.

Tatiana Galambošová sa pred rokom v januári rozhodla zmeniť svoj život, len ešte nevedela presne ako. Predchádzajúci rok (2022) bol pre ňu totiž náročný. Uvedomenie si, že vždy žila život niekoho iného, len nie svoj, ju posunulo a priviedlo k myšlienke na zmenu. Prvé EP Bez obáv vydala hneď vo februári 2023 a pokračovala ďalej.

Cez spoločných známych som sa dostala k ADissovi, s ktorým sme pripravili prvé spoločné skladby, povedala Tajči Gali. Speváčka a autorka sa v súčasnosti zameriava na témy, ktoré sú jej vlastné. Tak ako je ľudský život poskladaný z rôznych zážitkov a emócií, tak aj v jej doterajšej tvorbe možno badať rôzne témy a rôzne hudobné žánre. Zo skladieb však cítiť autenticitu a úprimnosť výpovede v oblastiach, ktoré do veľkej miery zasahujú poslucháčov a fanúšikov. Mojím cieľom pri novej skladbe Nad zemou je, aby si jej poslucháči uvedomili, že sú na správnej ceste. Že stojí za to ísť si za svojím snom, nech si hovorí, kto chce, čo chce, doplnila.

Počas toho posledného roka som zistila, že som silnejšia ako som si myslela. Zažila som niekoľko situácií, kedy som bojovala sama so sebou ako to zvládnuť. Skladba Nad zemou je napísaná aj pre mňa osobne. Aby som si v takýchto momentoch vedela pustiť niečo, čo ma nakopne ísť ďalej. Aby som si uvedomovala prítomný okamih, nenechala sa ovládnuť minulosťou ani strachom z budúcnosti. Aby som si v momente, keď budem strácať nádej, ju mohla pustiť, povedala o novinke Tajči Gali.

Mgr. Andrea Čurná