Najkontroverznejšiu skladbu leta majú dvojičky TWiiNS

Čo sa mi páči, čo sa ti páči? Veronika a Daniela Nízlové s novou skladbou rozvírili pokojné hladiny slovenského internetu. Skladba Que Me Gusta vychádza v gréckom vydavateľstve Panik Records. Autormi skladby sú Michael James Down a Will Taylor z Veľkej Británie. Prvý menovaný pre TWiiNS už v minulosti pripravil aj skladby Hey Boy (Why Do I Bother) so Seanom Paulom a Latino Lover.

Skladba Que Me Gusta má chytľavú melódiu, ľahko zapamätateľný text a videoklip, ktorý hýri farbami. Robíme hudbu, ktorá sa nám páči a má svoje publikum. Latino je svetový trend a takisto aj farebné, sexy videoklipy. A či sme čakali takú vlnu hejtu? Možno trochu menšiu, ale aj vďaka hejterom patríme k trendy videám. Ďakujeme, reagovali dievčatá.

Que Me Gusta vznikla presne na mieru TWiiNS. Obaja autori sa s Danielou a Veronikou poznajú ešte z Eurovízie, pre ktorú pravidelne píšu súťažné skladby. Videoklip k tejto skladbe sme točili v Budapešti v Museum Of Candies And Selfies, ktoré je celé farebné a veselé. Réžie sa opäť zhostil Michal Nemtuda a aj vďaka nemu bola na natáčaní skvelá atmosféra, prezradila Daniela Nízlová. Múzeum je otvorené pre verejnosť denne do 20:00, kedy teda zvládli natočiť videoklip? Točiť sme mohli až po záverečnej, ale zvládli sme to v rekordnom čase – za štyri hodiny, dopĺňa Veronika Nízlová.

V novinke spievajú Daniela s Veronikou v španielčine a angličtine a text je poriadne horúci. Que Me Gusta je skladba, ktorá má chytľavú melódiu a ľahko zapamätateľný text. Aj to z nej robí adepta na letný hit. Grécke vydavateľstvo sa riadi gréckym podnebím, hovorí s úsmevom Daniela a vysvetľuje ďalej: Skladba aj videoklip sú už pár týždňov hotové, ale vydavateľstvo pôvodne chcelo skladbu vydať v septembri. No vtedy už leto na Slovensku končí, tak sme sa napokon dohodli, že ju zverejníme už v auguste.

Angličtina je môj rodný jazyk a dievčatá ju majú perfektnú. Nerozumiem, prečo sú niektorí ľudia na Slovensku takí blázniví. Keby takúto skladbu a videoklip mala Becky G, bolo by to cool. Za celé obdobie, čo tvorím hudbu je toto moja najobľúbenejšia skladba, povedal autor hudby Michael James Down. TWiiNS si z negatívnych komentárov ťažkú hlavu nerobia. Kiežby každý mohol robiť to, čo ho baví a napĺňa. Hudba má vyvolať emócie a nám sa to podarilo. Za klávesnicou je každý macher, keď sa s niekým priamo rozprávame, tak reakcie na skladbu sú viac pozitívne. Ono je vlastne úplne jedno, čo spravíme, niektorí si nás zaškatuľkovali, a tam je zbytočné mrhať energiou, hovoria dobre naladené dvojičky.