Najsexi hit tohto leta

Do pestrej palety tohtoročných letných hitov posielajú svoj track aj RonieMajk Spirit. Ich hudobná spolupráca si medzi aktuálnymi letnými singlami jednoznačne zaslúži prívlastok najsexi. Exkluzívny featuring Bam Bam je navyše prvým singlom z debutového EP Domino, ktoré Ronie vydá už túto jeseň. V najnovšom letnom hite sa spojilo päť silných mien – singel Bam Bam, to je Ronie za mikrofónom, Majk Spirit na feate, produkcia Viktora Hazarda (Fat Music Studio) a finálny zvuk Mareka Šurina, to celé vizuálne stvárnené vo forme videoklipu režiséra Martina Mika.

Ako Ronie prezrádza, príbeh singla Bam Bam je celkom dlhý. Začal sa vlani, keď dostala demo skladby od Viktora Hazarda. Už dlhšie sme si hovorili, že by sme chceli spolu urobiť nejaký reggaeton, ku ktorému obaja inklinujeme. Keď mi poslal tento track, bolo to ako písané z môjho srdca. Som Viktorovi extrémne vďačná, že ma dokázal takto precítiť a vložiť to do pesničky. Vystihol presne tú passion, ktorú v sebe nosím.

Spoločný featuring plánovali RonieMajk Spiritnejaký ten piatok. Dnes spomínajú, že na zozname trackov, ktoré spolu chceli nahrať, bola dokonca pôvodne celkom iná skladba. Napokon však Ronie Majkovi poslala Bam Bam a tá sa mu zapáčila natoľko, že na nej začali pracovať. Som veľmi rada, že naša spolupráca je konečne vonku. Na dobré sa oplatí čakať a všetko má svoj čas. Príbeh tejto skladby bol dlhší, ale napokon je presne taký, aký mal byť. Keď sa na to spätne pozriem, všetko sa dialo pre niečo a je super, že to celé takto dopadlo. Ďakujem Majkovi za jeho feat a podporu.

Na tento feat ma Ronie pozvala už pred rokom, ale kvôli práci na mojom sólo albume som sa k nej dostal až tento rok, vysvetľuje genézu featu Majk Spirit. Skladba ma od začiatku bavila, svoju slohu som začal písať už minulé leto, ale tento rok som ju napísal úplne nanovo, prišla mi nová inšpirácia. Je to prvá skladba resp. sloha (od Ženy treba ľúbiť), ktorá je inšpirovaná mojou Máriou, prezrádza napokon o svojej slohe v tracku Bam Bam.

Prečo si Majk spomedzi množstva pozvánok na umelecké spolupráce vybral práve Ronie? Ako on osobne vlastne vníma jej postavenie na scéne? Som vďačný za Ronie a chcel by som na našej scéne viac takýchto talentov. Cením ju za to, že si nejde prvoplánový pop. Páči sa mi, že jej hudba má úroveň, jej skladby sú sexi, pre mňa momentálne jedna z najzaujímavejších interpretiek na scéne.

Sexy track si zaslúži aj poriadne horúci videoklip. Tohto zadania sa ujal režisér Martin Miko. Dej videa zasadil na viacero miest. Ako prezrádza Ronie, v piesočných dunách na Záhorí vznikli nečakané technické komplikácie, čo spôsobilo, že videoklip sa napokon nakrúcal až počas troch dní na ďalších nových, pôvodne neplánových miestach. Počas výroby nám, bohužiaľ vzniklo niekoľko problémov naraz, ktoré vyústili do produkčnej katastrofy, preto sa na Záhorí nakoniec nič nenatočilo. Nakoniec sme ale našli náhradné riešenie a opäť sa mi potvrdilo, že aj keď to už vyzerá najhoršie, vždy sa ti deje v živote len to čo má a čo je pre teba dobré.

Singel Bam Bam je prvou lastovičkou debutového EP Domino, ktoré Ronie vydá na jeseň tohto roka. Ako speváčka dodáva, postupne predstaví aj ďalšie single, ktoré na EP vyjdú. Dala som si dlhšiu odmlku vo verejnom tvorení, ale v tichúčku som pracovala a hľadala cestu k sebe. K môjmu soundu, k tomu, čo chcem naozaj povedať a ako to chcem povedať. Toto EP bude taký úvod k tomu, kým som, čo cítim a ako to vyjadrujem. Konečne som na 100% spokojná s výsledným produktom a plánujem ho ľuďom ukázať. Ale všetko postupne a v pravý čas ale určite sa môžu tešiť aj na ďalšie veci.