Najväčšie vianočné prekvapenie tento rok už teraz prináša Kryštof s Karlom Gottom

Richard Krajčo a skupina Kryštof nahrali pred dvomi rokmi pieseň s Karlom GottomTeraz plnia dohodu, ktorú mal Richard s Karlom a jeho rodinou, a spoločnú pieseň s názvom Vánoční púšťajú do sveta. Scenár a réžiu výpravného videoklipu si zobrala na starosť Karin Krajčo Babinská, ktorá priznáva, že to vôbec nebolo jednoduché. V klipe, ktorý je doslova krátkym filmom s príbehom a treba dopozerať až dokonca, sa snažila zachytiť pravú vianočnú atmosféru, kedy sa pri jednom štedrovečernom stole stretnú štyri generácie.

Nechceli sme, aby to bol vianočný gýč, ale možno nakoniec je, hovorí režisérka filmového videoklipu, do ktorého okrem svojho manžela Richarda Krajča a ich troch detí obsadila aj výnimočnú zostavu českých hercov a k vianočnému stromčeku posadila Ivu Janžurovú, Aloisa Švehlíka, Danu Batulkovú, Pavla RímskéhoLuciu Štepánkovú.

Vánoční je pre nás s kapelou niečo nové a výnimočné, nielen vďaka spojeniu s Karlom Gottom. Vianočnú pieseň má človek zhruba jednu za celú kariéru. Túžili sme mať pesničku, ktorá sa bude hrať vždy počas Vianoc, ale zároveň sa vyhnúť všetkým klišé. Netuším, či sa nám to podarilo, ale fanúšikovia nám to určite prezradia, hovorí Richard Krajčo.

Pieseň vznikla tesne pred duetom Srdce nehasnou, ktorý pre Karla Gotta a jeho dcéru Charlottu rovnako napísal Richard Krajčo. Za Karlom Gottom som s piesňou prišiel a zveril sa mu, že som napísal text, v ktorom hrá významnú úlohu a tak ma napadlo, že by sa v nej mohol aj objaviť. Našťastie sa mu to zapáčilo a dali sme sa dohromady. Krátko na to mi zavolal aj s Ivankou a poprosil ma, či by som skúsil napísať niečo pre neho a Chralottu, spomína na vznik jedinečnej spolupráce Richard Krajčo.

Dohodli sme sa, že najskôr vypustíme do sveta Srdce nahasnou a túto našu vianočnú pieseň predstavíme až rok po tom, čo tu Karel Gott už nebude, aby v podstate aj ďalšie Vianoce strávil s nami. A teraz prišiel ten čas, spomína s rešpektom Richard Krajčo na Karla Gotta, ktorý bol odjakživa symbolom Vianoc, keďže jeho piesne zneli v tomto období z éteru ešte intenzívnejšie.