Nespi! Mirai mieria na Slovensko

Kapela Mirai sa ďalším singlom približuje k vydaniu nového albumu. Práve vydanou piesňou Nespíš, už aj na Slovensku mimoriadne úspešná zostava, jasne potvrdzuje svoje nové hudobné smerovanie. Po atypickom tracku Dopis, aktuálnom hite Summer Love a silvestrovskom prekvapení vo forme piesne All Night Long s vizuálom z minulého turné, prichádza štvorica zo severnej Moravy s piesňou Nespíš.

Na novinke jedna z najúspešnejších českých kapiel súčasnosti pracovala hneď v niekoľkých krajinách. Ten proces vzniku sa vlastne odohrával na x miestach. Začalo to v Holandsku, potom sme na tom robili s kapelou na chate niekde vo Veľkých Karloviciach a finálne v Berlíne. No a vlastne to potom miešal chlapec, čo má Grammy v Los Angeles, spomína frontman Mirai Navrátil.

Song, na ktorom sa textársky podieľal Ján Vávra a tiež jeden z najžiadanejších producentov súčasnosti Fiedlerski, napísal Mirai spontánne v dedinke kúsok od Eindhovenu. Tematicky je to trošku spomienka na jeden románik z minulosti, ktorý mal nie úplne jasnú líniu svojho konca, čo tak niekedy býva, vysvetľuje s úsmevom námet piesne.

Milostná pieseň s nevšednou produkciou fanúšikom napovie, akú bude mať podobu ich štvrtá platňa, ktorá uzrie svetlo sveta už tento rok na jar. Kompletný repertoár obľúbenej kapely potom zaznie v lete na Mirai Summer Festoch. Okrem veľkolepých koncertov v štrnástich mestách naprieč republikou sa môžu priaznivci kapely tešiť na nabitý program po celý deň, večernú show a vynikajúce jedlo a pitie. Mirai nezabúdajú ani na slovenských fanúšikov, ku ktorým sa po vlaňajšom veľkom úspechu vrátia už v marci a apríli, a odohrajú päť koncertov.

Tomáš Karpel / Universal Music Slovakia