Nový album Adama Mišíka má jednoznačný názov 2.0

Hlavným autorom všetkých desiatich piesní na albume je sám Interpret. Nahrávka 2.0 je vyrovnaný, dospelý album s moderným zvukom, obsahujúci prvky popu, rocku, R&B i rapu. Na albume s Adamom Mišíkom spolupracovalo až šesť producentských tímov.

Spevákovi, podľa vlastných slov, trvalo päť rokov kým sa začal cítiť komfortne so zvukom skladieb. Nikdy mi nešlo o kvantitu, ale o to, aby som prišiel s niečim, čo bude znieť trochu inak, ako všetko ostatné, približuje nový album, na ktorom môže poslucháč zaznamenať všetky vplyvy, ktoré Adama sprevádzali jeho dospievaním. Chcel som skúsiť niečo inak a nebrať hneď všetko prvoplánovo. A hlavne som nechcel, aby nahrávka bola produkčne monotónna a tak som sa spojil so všetkými producentmi, ktorí ma kedy hudobne inšpirovali.

Medzi nich sa tak zaradila i vychádzajúca hviezda súčasnej produkcie Enthic, ktorý stojí za tromi skladbami, vrátane už vydaného hitu Proud. Ďalej producent Ondřej Fielder, ktorý pravidelne spolupracuje napríklad s Mirai, Lenny, Kryštof, či Armin Effenberger, ktorí produkovali po dvoch piesňach a Marcell, ktorý má na svedomí skladby tri. V neposlednom rade sa na produkcii podieľal aj Lukáš Chromek a slovenský producentský tím Littlebeat (Maxo Šrámek a Andrej Hruška).

Na nových piesňach participoval i rapper Dorian, s ktorým Adam nahral už spomínaný song Proud, ďalej speváci Marcell, Dano Kapitán a Sofian Medjmedj a rapper Skinny Barber.

Napriek tomu, že sa na albume podieľal veľký tím ľudí, Adam Mišík si napísal všetky texty (okrem textov featuringov) a je tiež výrazným autorom hudby pri všetkých skladbách.