Oceán vydáva album Femme fatale

Na hudbe sa podieľali opäť všetci členovia skupiny, výhradným autorom textov je Petr Hons. Jednou z desiatich skladieb je nová verzia piesne Vyjdi ven (s novým názvom A vyjdi ven) z repertoáru pôvodného Oceánu, do širšieho povedomia neskôr uvedená skupinou Shalom. Do štúdia sa podarilo pozvať tri niekdajšie vokalistky slávnej skupiny Janu Feriovú, Janu Badurovú a Míšu Klímkovú. Album Femme fatale produkoval tak ako minulú platňu Armin Effenberger.

Oproti predchádzajúcemu albumu Ve smíru (2016) je novinka radostnejšia a pozitívnejšia. Nadpozemské témy sa viac priblížili pozemskej realite.

Skupina Oceán vznikla v roku 1985. Počas svojho pôsobenia vydali tri štúdiové albumy  – Dávná zem, Pyramida snů a 2 ½. Poslednú skladbu natočili v roku 1992 a na konci toho roku odohrali svoj posledný koncert. Počas svojej existencie Oceán absolvovali turné po Veľkej Británii v úlohe predskokana skupiny Erasure. Vo svojej dobe sa stali kultom, ktorý ovplyvňoval štýl tisícov mladých ľudí. Miesto po predčasne zosnulom Petrovi Mukovi zastala v obnovenom Oceáne speváčka Jitka Charvátová. Zostavu skupiny tvoria Petr Kučera (klávesy), Petr Hons (basová gitara) a Jan Vozáry (bicie).