Óda pri ktorej nezaspíš

Slnko na tvári, vietor vo vlasoch, letná láska a prázdninová pohoda – svoj vydarený kúsok do pestrej palety tohtoročných letných hitov posiela aj slovenská speváčka Bastien. V štúdiu spojila sily s úspešným producentom a hitmakerom Tomim Popovičom a pri nakrúcaní videoklipu s uznávaným režisérom Pierrom Lexisom. Výsledkom je príjemná balada, ktorá si iste nájde svoje miesto v aktuálnych letných playlistoch.

Medzi umelcami sa z času na čas nájdu takí, ktorí sa popri hudobnej dráhe stíhajú naplno venovať i často celkom odlišnému civilnému povolaniu. Takým prípadom je i slovenská umelkyňa Jana Šimurdová. Už desať rokov žije v českej Ostrave, kde pracuje ako lekárka, konkrétne v oblasti estetickej medicíny. Zároveň sa v každej voľnej chvíli venuje svojmu srdcovému osobnému projektu pod speváckym pseudonymom Bastien. Cez deň v ambulancii ako MUDr. Jana Šimurdová, po práci za mikrofónom ako speváčka Bastien.

Odmala som sa premávala pred zrkadlom, v ktorom som videla davy ľudí, s pančuškou na hlave a s podpätkami z lega a spievala akože anglicky Kelly Family, smeje sa Bastien. Ako 5-ročnú ma teda zapísali na piano. V hudobnej škole som trávila toľko času ako málokto, bola som tvrdohlavá a učitelia so mnou vzdali povinnú výučbu. Nechali ma hrávať a skladať si v koncertnej sieni na krídle celé hodiny. To bolo moje, spomína. Popri hudbe ju, však bavilo aj učenie v škole. Keď prišiel čas na voľbu univerzity, chcela nastúpiť na Vysokú školu múzických umení a vtedy ju prijali na medicínu. Ako hovorí: Tak sa z malej umelkyne stala lekárka. Hudbe, však ostala verná i popri práci v bielom plášti a dnes vďaka tomu vydáva svoj v poradí už druhý singel v tomto roku a zároveň tiež svoju druhú skladbu v slovenčine – Nezaspím.

Tomiho Popoviča sa rozhodla osloviť k spolupráci na novej skladbe cez Instagram a dnes je rada, že sa na to odhodlala: Napísala som mu správu a on odpísal. Dal mi šancu ako neznámemu umelcovi, ktorého pieseň sa mu zapáčila, spomína. Ako dodáva, Tomi ju ako umelkyňu vedie a pomáha jej rozvíjať umelecké cítenie tým správnym smerom. Práca je dynamická, kvalitná a som veľmi spokojná, kam moju tvorbu posúva a aj ako ma ako umelca vníma. Miestami mám pocit, že ma ešte stále sleduje a snaží pochopiť. Dal piesňam presne tú čerešničku na torte, ktorú to po toľkých rokoch potrebovalo, pochvaľuje si spoluprácu a ako prezrádza už teraz s vyhľadávaným producentom spoločne pripravujú ďalšie piesne. Zároveň som otvorená aj novým zaujímavým spoluprácam. Slovensko má veľa kvalitných umelcov a textárov, dodáva Bastien.

Speváčka má pred sebou veľa výziev a v hlave veľa plánov. Okrem singlov medzi ne patrí i mega koncert v Ostrave v Trojhalí Karolína. Máme pripravený obrovský stage, tanečníkov, kapelu a celý ansámbel. Mám to rada vo veľkom, smeje sa a srdečne pozýva všetkých svojich priaznivcov. Moraváci a Česko sú známe svojou záľubou v rocku. Tak sme moje piesne zaranžovali presne podľa ich gusta, prezrádza. Koncert bude koncom letných prázdnin 26. augusta o 19:00, vstupenky sú už v predaji.