OneRepublic vydávajú záznam z koncertu

Zdroj foto: billboard.com

Americká pop-rocková kapela OneRepublic vydala záznam z koncertu Live In South Africa. Ide o záznam koncertu, ktorý kapela odohrala v juhoafrickom Johannesburgu v The Coca-Cola Dome počas záverečnej etapy ich Native World Tour, ktoré pozostávalo z vystúpení v celkovo 154 mestách v 26 krajinách sveta. Turné trvalo viac ako dva roky, pričom každého koncertu sa zúčastnilo približne 20 000 nadšených fanúšikov, ktorí si užívali hity ako Counting Stars, Apologize, All The Right Moves alebo If I Lose Myself.

Záznam z koncertu je doplnený o pôsobivý dokument, ktorý mapuje často náročnú cestu, počas ktorej sa z muzikantov, na ktorých vystúpenia zo začiatku chodilo iba pár ľudí, stala jedna z najpopulárnejších kapiel na svete, pravidelne vyhrávajúca prestížne hudobné ocenenia. OneRepublic v exkluzívnych rozhovoroch a archívnych videách rekapitulujú svoju minulosť a dlhú cestu, ktorú v šoubiznise prešli.

OneRepublic sa preslávili najmä vďaka spolupráci s producentom Timbalandom a ich spoločnej piesni Apologize, ktorá sa stala globálnym megahitom. Lídrom kapely je spevák, skladateľ a producent Ryan Tedder, ktorý spolupracoval aj s hviezdami ako sú Adele, Taylor Swift, Beyoncé či U2, ďalej gitaristi Zach Filkins a Drew Brown, basista Brent Kutzle a bubeník Eddie Fisher.