Opatovský chystá unplugged tour

Robo Opatovský opäť chystá za fanúšikmi. Tentoraz ponúkne unplugged tour, kde jeho skladby zaznejú úplne inak, ako kedykoľvek doteraz. Robov spev bude sprevádzať len akustická gitara, vibrafón, perkusie a trúbka. Na turné si prizval vynikajúcich umelcov – Štefana Bugalu, Andreja Urminského a Ondreja Jurašiho. Sympatický spevák ponúkne prierez svojou 20-ročnou tvorbou v jemnom, tichšom prevedení. Verí, že takáto poloha jeho piesní poslucháčov očarí. Štartuje ho už 29. marca v Košiciach.

Každý rok chcem fanúšikom priniesť niečo nové. Po úspešnom Vianočnom turné s Máriou Čírovou, som sa rozhodol urobiť unplugged koncerty, kde základom kapely bude akustická gitara, vibrafón, perkusie a trúbka. Sám som bol prekvapený, koľko zaujímavých hudobných farieb toto zoskupenie ponúka. Úžasným prekvapením je pre mňa vibrafón – kráľovský nástroj a samozrejme pán muzikant Štefan Bugala, ktorý dokáže hrať paličkami na vibrafón a popritom hrať na perkusiach! Treba to vidieť a počuť naživo. Unplugged koncerty vždy ukážu, kto je aký spevák a muzikant. Tu sa nemáte kde skryť, vysvetľuje Robo Opatovský.

Robo priznáva, že sa inšpiroval unplugged koncertom Georgea Michaela, ktorý si nedávno po rokoch opäť pozrel. Na netradičnom turné zaspieva svoje najväčšie hity, ale sľubuje aj prekvapenia.

Dá sa povedať, že piesne budú znieť „potichu“, ale kvalitná pesnička znie dobre aj keď ju sprevádza iba gitara. Preto som vybral moje naj skladby a zatiaľ som veľmi spokojný s hudobným prevedením každej z nich. Samotným prekvapením budú interpretačné výkony muzikantov. Nehovoriac o plnosti zvuku, uzatvára Robo Opatovský.