Ožili legendárne detské hity

Tohtoročné Vianoce v rodinách s malým deťmi môžu byť naozaj špeciálne. Známa dvojica umelcov, ktorá tvorí pre deti pod názvom Paci Pac, vydala nové CD. Oprášila staršie, kedysi veľmi populárne detské hity Petra Nagya, Vaša Patejdla a Beáty Dubasovej a upravila im zvuk tak, aby zneli súčasne. K dvom pesničkám už dokonca stihli nakrútiť aj videoklipy.

Pesničky Beáty Dubasovej, Petra Nagya a Vaša Patejdla Pes a mačka, Ako bola objavená Amerika, Čarbičky a ďalšie z ich spoločného albumu milujú deti i dospelí dodnes. Dvojica Paci Paci sa rozhodla vdýchnuť im nový život a priblížiť ich i súčasnej generácii najmenších poslucháčov.

Nápad vznikol vďaka nášmu kamarátovi Tomášovi Danišovičovi, s ktorým spolupracujeme, a jeho otec je autorom niektorých pesničiek z albumu Peter, Beata a Vašo deťom. Vo februári sme boli spoločne na turné a po ceste autom sme si púšťali aj tieto pesničky. A keďže tento rok je už 30-te výročie od vydania pôvodného albumu, tak sme sa dohodli s autormi, že pesničkám vdýchneme nový život, vraví Adriana Pešinová alias Paci.

Na CD-čku sme pracovali od apríla tohto roka a dokončili sme ho v polovici novembra. Chceli sme dať pesničkám súčasný zvuk, ktorý štúdiá v dnešnej dobe ponúkajú. Niektoré pesničky sme sa snažili nemeniť a čo najviac priblížiť pôvodnej verzii, ale niektoré sme naopak úplne zmenili. Medzi naše najobľúbenejšie skladby patrí Pes a mačka, tá nám utkvela v pamäti asi najviac, a potom Čarbičky a Vyspi sa do krásy. Veľmi nás teší, že na tomto CD nájdu deti aj 3 krásne uspávanky. Tie sme v repertoári doposiaľ nemali, dodáva Mário Praženec alias Pac.

Paci Pac sa už teraz tešia, ako svoj nový repertoár zasievajú na najveselšom detskom festivale Festík, ktorý bude v máji v Bratislave. Rodičia teraz môžu svojim deťom urobiť na Vianoce dvojnásobnú radosť.

Pripravili sme špeciálne balíčky, v ktorých si deti nájdu k novému CD-čku aj vstupenku na Festík. Samozrejme, všetko za zvýhodnenú cenu. Detičky sa môžu do jari naučiť tieto nové pesničky a potom ich spievať spolu s Paci Pac. Okrem tejto umeleckej dvojice tam vystúpia aj ďalší umelci, ktorí tvoria pre deti. Bude to jedinečný festival, kde sa na jednom mieste zídu vlastne všetci hudobníci z tejto brandže. Festík však bude zaujímavý aj pre tínedžerov a rodičov, či dokonca starých rodičov. Pripravujeme totiž veľkolepé multižánrové podujatie. Vianočný balíček sa teda určite oplatí a poteší nielen deti, uzatvára ambasádorka Festíka Katarína Šebestová z agentúry Evency.