Para predstavila videoklip k piesni Svadobná

Bratislavská skupina Para potešila svojich fanúšikov a prichádza s novým videoklipom k piesni Svadobná. Skladba o najkrajšom cite sveta, ktorá pochádza z mimoriadne úspešného CD Našou krajinou, sa dočkala vizuálnej podoby. Pod taktovkou mladého režiséra Michala Pusztaya vzniklo intímne video.

Pieseň Svadobná je o vzťahu muža a ženy a patrí medzi najobľúbenejšie skladby nielen verejnosti, ale aj samotných interpretov. Keďže sa chlapci zo skupiny snažia spievať o láske tak, ako to cítia, na základe vlastných skúseností, ide o vzťah bez patetických vecí a rušivých zbytočností. Hudbu zložili Jozef RezníkMatúš Vallo, ktorý sa postaral aj o text piesne.

Výroby klipu sa autorsky chopil mladý režisér Michal Pusztay. Celý námet založil na intímnosti skladby. Napriek konkrétnosti obrazov v texte pesničky sa podľa jeho vlastných slov chcel vyhnúť prílišnej vizuálnej opisnosti v samotnom videu. Celý dej je zobrazený len cez gestá rúk a tak si divák môže do príbehu dosadiť seba alebo ktorúkoľvek tvár bude chcieť. V hlavných úlohách sa v klipe predstavili študenti herectva Kristína Špáčová a Jakub Jablonský. Videoklip sa nakrúcal primárne v Bratislave a v okolí Malých Levárov.

V námete išlo hlavne o ukázanie citlivej dejovej linky dvoch zamilovaných ľudí prostredníctvom vizuálne príjemných obrazov. To sa vo výsledku premietlo do hry so svetlami, strihom a napriek limitovanej šírke záberov aj výberu lokácií. Kapela nakrútila všetky obrazy v jeden večer v bare v centre Bratislavy.

Snažili sme sa vyhnúť klišé a klasickému príbehu zamilovaného páru. Stavili sme na detaily a príbeh lásky je prerozprávaný prostredníctvom dotykov, ktoré sa pri zachytení celých postáv strácajú. Pritom práve vďaka dotykom cítime ten fyzický prejav a náklonnosť. V klipe sa nachádza veľa pekných záberov. Dúfam, že diváci budú mať príjemný vizuálny zážitok, vyjadril sa spevák skupiny Tomáš Lasky Šedivý.

Obľúbená skupina pri príležitosti vydania albumu Našou krajinou pripravuje turné po Slovensku a Česku s rovnakým názvom, ktoré sa uskutoční v marci a apríli 2019. Návštevníci koncertnej šnúry odohrávajúcej sa až v jedenástich mestách, si tak budú môcť vypočuť nielen dvanásť skladieb z najnovšej štúdiovky, ale spolu s Parou si zaspievať aj najznámejšie hity zoskupenia, ako napríklad Abstinent, Otec, Doma dobre, ktoré počas ich 22-ročnej kariéry zľudoveli. Pre bratislavských fanúšikov je tu dobrá správa. Keďže sa koncert v hlavnom meste beznádejne vypredal, skupina sa rozhodla pridať ešte jedno podujatie, ktoré sa bude konať 3. apríla 2019 na rovnakom mieste ako to predchádzajúce.

PARA – NAŠOU KRAJINOU TOUR:
14.03.2019 Žilina – Mestské divadlo
15.03.2019 Košice – Tabačka
16.03.2019 Prešov – Stromoradie
20.03.2019 Nitra – Nájomná jednotka 210
22.03.2019 Zvolen – DK ŽSR
23.03.2019 Trenčín – Piano club
26.03.2019 Praha – Lucerna Music Bar
29.03.2019 Malacky – Cafe 23
30.03.2019 Zemianske Kostoľany – LaStriga Club
03.04.2019 Bratislava – MMC
04.04.2019 Bratislava – MMC
05.04.2019 Banská Bystrica – Záhrada CNK