Pavol Hammel oslavuje ženy

Spevák Pavol Hammel v novej skladbe Klobúkom dole skladá poctu zrelým ženám. Pesničkou oslavuje ich šikovnosť, pracovitosť a ambicióznosť. Text k novinke napísal Boris Filan, ktorý dokonale vystihol dievčatá bez veku. Okrem klasických dixilendových nástrojov znie v piesni stepovanie Sisi Michalidesovej. Novú pesničku nájdu fanúšikovia na novom albume Pavla Hammela, Srdce bez anjela, ktorý stálica slovenskej hudobnej scény vydáva už tento piatok na CD, aj na vinylovej platni.

Tancujú, športujú, cestujú, cvičia, kľudne ich odhadnem na večných 30, spieva Pavol Hammel v novej skladbe. Píšem hudbu väčšinou na hotový text alebo báseň. Len vtedy viem dosiahnuť, aby pesnička bola zmysluplná a mala nejakú výpovednú hodnotu. Začalo sa to nápadom o dievčatách bez veku. To ma teší, keď to vyznieva ako poklona ženám, lebo sme to tak chceli. Zrelé ženy máme doma a ešte aj šikovné. Našťastie, lebo nezrelé a nešikovné ženy je zlá kombinácia, s úsmevom konštatuje Pavol Hammel.

Legendárny Pavol Hammel spolupracuje s textárom Borisom Filanom už roky a obaja sú zárukou tej najlepšej hudobno-textovej symbiózy. Filanovi sa tentokrát podarila trilógia – na novom albume je optimistická pieseň Víno, spev a ženy, obdivná o ženách Klobúkom dole a skladba Čo ma potom, čo bude po tom.

Boris stále píše, ale knihy, texty už  fakt veľmi málo. Ale keď napíše, tak to stojí za to, klobúk dole! Niekedy okolo Vianoc sme sa bavili o novom projekte, pretože môj predchádzajúci štúdiový album Z pekla šťastie som spravil v roku 2015. Zbieral som texty, komponoval hudbu a nahrával v rôznych štúdiách a s rôznymi hudobníkmi, trvalo to celé pol roka, vysvetľuje vznik skladby Pavol Hammel.

Chcel som vytvoriť niečo v retro štýle, tak som zvolil podľa toho aj klasické dixilendové nástrojové obsadenie. Bicie nahral Igor Sabo, klavír a basu Peter Preložník, Juraj Burian hrá na bendžo, Marek Berky na klarinet a Michal Motýľ na trombón. Čiže originálne živé nástroje bez syntezátorov. Najväčšia vychytávka v skladbe  je stepovanie Sisi Michalidesovej, prezrádza Pavol Hammel.