Peter Aristone predstavuje videoklip ku skladbe Far

Už v máji pripravuje slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone vydanie nového albumu The Hit. Na tomto albume sa bude nachádzať aj skladba Far, ktorú spolu s videoklipom v týchto dňoch uvádza do sveta. Far je Petrova osobná spoveď o tom, ako vníma dnešný vyhranený svet a túži po nájdení zlatej strednej cesty.

V poslednej dobe mám pocit, že sa svet zbláznil. Všetko funguje vo veľkých extrémoch a väčšina ľudí vníma svet čierno-bielo. Príde mi to, že žijeme v bublinách. Je veľmi veľa rôznych komunít, ktoré sa navzájom kritizujú, všetko je buď dobré alebo zlé. Spoločnosť sa rozdeľuje ešte viac než predtým, hovorí Peter a dodáva: A ako je to rozdrobené na tie bublinky, tak človek nevie, ako má uchopiť svoj život, či sa má pridať na jednu alebo druhú stranu… Veľmi by som si želal nájsť vo svete okolo hĺbku, správny balans a zlatú strednú cestu.

Vo videoklipe sú protiklady znázornené nielen čiernou a bielou, ale je v ňom aj niekoľko ďalších symbolov. Mníšky predstavujú náboženstvo, ktoré je tiež niekedy o extrémizme. Dievčatko na trojkolke vyjadruje nevinnosť, bozkávajúci sa pár lásku, city a emócie. Muži v oblekoch znázorňujú byrokraciu. Rúška, tak aktuálne pre dnešnú dobu, vyjadrujú uzavretosť a odstup. A rovnako tak v klipe Far nájdeme aj postavu bezdomovca, ktorý drží ceduľu s nápisom got no place to hide (nemám miesto, kde sa schovať). Bezdomovec je postava, ktorá je hodená do tohto šialenstva. Hľadá domov, pokoj, túži po začlenení sa. Aj my sa niekedy môžeme cítiť ako ten bezdomovec. Nevieme, kam patríme, hľadáme svoje pravé ja, vysvetľuje Peter.