Peter Cmorik v toku času

Po úspešnom albume Guitardisco je Peter Cmorik pri chuti a ohlasuje nový album na september. Prvá lastovička, novinka Nič sa nezmení, je na svete a po nej si na svoje 44. narodeniny nadelil nový song, To boli časy.

Tak štyridsaťštvorka je už celkom číslo, ktoré mi dáva právo trochu obzrieť sa späť a zaspomínať, hovorí zasnene spevák. V novinke To boli časy sa preto vracia do stredoškolských rokov, plných ideálov, snov, radosti, nadšenia, či prvých ozajstných lások.

Nová pieseň je na svete už nejaký čas, no nevedel som jej nájsť správny hudobný šat, ktorý by podporil text v pocite jemnej melanchólie, ktorú som chcel vytvoriť, opisuje spevák vznik piesne, ku ktorej si sám napísal hudbu i text.

Video k piesni sa stalo pre mňa veľmi osobným, pretože som chcel, aby bolo čo najautentickejšie a tak som napísal do četu stretávky z gympla, či by niekto nemal čas a nebol ochotný sa mihnúť vo videu. Skončilo to stretávkou, na ktorej sa zišla hádam polovica našej triedy, čo je pri tom, že väčšina spolužiakov už nebýva v Krtíši, krásna účasť. Dokonca prišiel aj náš triedny zo Zvolena. Bol som z toho úplne dojatý, spomína Peter Cmorik.

Peter Cmorik