Peter Hook z kultových New Order vystúpi v Bratislave

Na Slovensku vystúpi legenda svetovej hudobnej scény. Už 14. novembra sa v bratislavskom klube MMC stretnú fanúšikovia kultových kapiel Joy Division a New Order. Basgitarista Peter Hook sa v Bratislave predstaví so svojou skupinou The Light a s programom Substance. Na Slovensko sa vracia po necelých troch rokoch.

Skupina Joy Division prepísala svojimi dvoma albumami hudobnú históriu a mnohé kapely dodnes čerpajú z ich tvorby. New Oder zase prispeli k rozvoju k elektronickej tanečnej scény a ich megahit Blue Monday je najpredávanejším singlom všetkých čias.

Možnosť pozvať a usporiadať koncert kultovej postavy svetovej alternatívnej scény kedykoľvek bez váhania prijmeme! Prečo? Lebo pojmom legenda sa už dnes oháňajú mnohé kapely a postavy rocku, ale len málokto z nich sa môže  touto definíciou hrdiť oprávnene, teší sa na koncert Marián Hollý z usporiadateľskej agentúry Retro.Gigs Promotions.

Petra Hooka & The Light kritici aj fanúšikovia považujú za jednu z vynikajúcich súčasných koncertných kapiel. Na Slovensku vystúpi Peter Hook po piatykrát. Tretíkrát zahrá v MMC s kapelou The Light. Raz sa predstavil v MMC ako DJ a v roku 2012 vystúpil aj s kapelou na festivale POKE na východe.

Na Slovensku sa cítim rovnako dobre, ako kdekoľvek inde vo svete kam prídem a uvediem niečo z tvorby Joy Division alebo New Order. Stretávam sa len s pozitívnymi reakciami a to ma povzbudzuje do ďalšej práce. Koncertovanie s The Light sa nesnaží byť kopírkou alebo revivalom. Ide o čistú oslavu tvorby a odkazu mojich bývalých domovských kapiel a fanúšikovia to aj tak vnímajú. Oslavujú spolu s nami, konštatuje Peter Hook.

Substance je názov kompilácie ako Joy Divis,ion, tak aj neskoršej inkarnácie New Order. V prípade prvého zoskupenia ide o single a skladby, ktoré sa nezmestili na radové albumy plus kúsky z debutového EP Ideal For Living. Neworderovský Substance je kompilátom 12” palcových verzií singlov a béčiek z obobia 1981 až 1987. Od poslednej návštevy v Bratislave stihol Hooky, dnes už aj spisovateľ, vokalista a príležitostný DJ, vydať úspešnú biografiu z účinkovania v jeho bývalej kapele New Order s príznačným názvom Substance: Inside New Order. Okrem toho vydať živé nahrávky, ktoré mapujú prvé dva albumy Joy Division a rovnako New Order. A spolu s The Light prebrázdiť Severnú a Južnú Ameriku, Austráliu a samozrejme veľkú časť Európy.

Peter Hook sa chová ako veľký profesionál, žiadne maniere, žiaden nadštandard. Nič, čo by nedalo splniť. Pôsobí veľmi skromne, nepije alkohol a po takmer 3-hodinovej šou má chuť a trpezlivosť podpisovať fanúšikom CD, LP alebo fotky, uzatvára Marián Hollý.