Peter Nagy vek nevníma

O pár týždňov oslávi Peter Nagy jubilejnú šesťdesiatku. Spevák bude oslavovať jubileum a 35 rokov na hudobnej scéne veľkolepým česko-slovenským turné. Legenda našej hudobnej scény zahrá 2-hodinový koncert plný megahitov v pop-rockových aranžmánoch. Spevák, skladateľ, hudobník, textár a producent sa na pódiu predstaví so skupinou Indigo a s dvoma vokalistkami. Chystané Peter Nagy 60 CZ/SK Tour zahŕňa 11 zastávok od Košíc až po Prahu.

Hovorí sa, že vek je iba číslo, ale ja nevnímam ani to číslo. Nemám na takéto veci čas. Mám rozrobených niekoľko projektov s rôznymi umelcami. S kapelou už sme začali pripravovať narodeninový koncertný program, tak aby sme fanúšikom zahrali aj hity aj moje gitarové balady. Je to pre mňa ťažká úloha ako zostaviť playlist, prezradil oslávenec Peter Nagy.

Jedno je však isté. Hity Láska je tu s nami, Marcel z malého mesta, Aj tak sme frajeri, S nohami na stole, Sme svoji, Korálky od Natálky či So mnou nikdy nezostarneš, ktoré doslova zľudoveli a spievajú si ich fanúšikovia niekoľkých generácií, v dvojhodinovom programe určite nebudú chýbať.

Napísal som za tie roky takmer 200 piesní, ale zahrať na každom jubilejnom koncerte môžeme iba zlomok. Aj keď koncert bude mať okolo dvoch hodín, chcem, aby mal spád. Preto zahráme samozrejme najznámejšie piesne, ale aj moje srdcovky. To je väčšinou iná strana mojej tvorby. Okrem toho pracujeme stále na nových webstránkach, vytvorených špeciálne k môjmu výročiu na scéne. Fakty, rozhovory a najmä podrobná diskografia, konštatuje Peter Nagy.

Mám šťastie na skvelých muzikantov. Už od roku 2001 hrá so mnou Mišo Kovalčík, gitarista s rockovým cítením. Takisto ako klávesista Marek Mečiar, už to ťaháme spolu devätnásty rok, ale v puberte ešte nie sme. Našu kapelu vždy vylepší niekto o generáciu mladší – ako basgitarista Luboš Ďurech alebo náš nový bubeník Jozef Gorel, čerstvý tridsiatnik. Je to podstatné mať vedľa seba nielen dobrých muzikantov, ale aj ľudí, s ktorými je veselo, hovorí s úsmevom spevák.

Legendárny interpret má na konte 16 albumov, z ktorých sa doteraz predalo vyše dva milióny nosičov. Peter Nagy má za sebou nespočetné množstvo koncertov a festivalov nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v Európe, USA a Austrálii. Fanúšikovia ho milujú.

Moji fanúšikovia vnímajú texty a zmysel mojich piesní, nielen hitové slogany. Presvedčil som sa o tom znova na dvoch turné Pianko, kde som spieval väčšinou tie nehitové baladické piesne. Mám z mojich fanúšikov radosť. Čítam ich komentáre na sociálnych sieťach. Je to pekné, keď máte vyzreté publikum, ktoré vníma moju tvorbu. Ľudia, ktorí ma berú ako človeka a nie ako idol, vyznal sa Peter Nagy.

PETER NAGY 60 CZ/SK TOUR:
02.10. Nitra
09.10. Košice
10.10. Žilina
15.10. Bratislava
16.10. Otrokovice (CZ)
22.10. České Budějovice (CZ)
23.10. Teplice (CZ)
24.10. Olomouc (CZ)
28.10. Ostrava (CZ)
29.10. Brno (CZ)
31.10. Praha (CZ)