Poslucháči Rádia Regina Západ sa môžu zapojiť do súťaže Koláč Kulinária

Tí poslucháči, ktorí radi pripravujú rôzne sladké dobroty, sa môžu počas leta zapojiť do novej súťaže Rádia Regina Západ Koláč Kulinária. O víťazovi rozhodne hodnotiaca porota počas Dňa otvorených dverí Rádia Regina Západ v sobotu 7. septembra. Súťaž je otvorená aj pre študentov škôl s gastro zameraním.

Podmienkou účasti je, aby bola v koláčoch, s ktorými prídu súťažiaci na Deň otvorených dverí, vanilka. Koláč Kulinária má totiž rovnomenný podtitul ako je názov rodinného seriálu, ktorý Rádio Regina Západ vysiela počas roka v nedeľu o 12:30 hod. – Život s vôňou vanilky.

Hodnotiť súťažné domáce výtvory budú ambasádor Svetového inštitútu v gastronómii Miloš Lachkovič, dramaturgička rodinného seriálu Život s vôňou vanilky Zuzana Kolmosová a jeden zástupca verejnosti. Toho vyžrebujeme z tých poslucháčov, ktorí nám pošlú šesť svojich najlepších receptov, ako napríklad polievky, obedové jedlá, letné špeciality, dezerty, nealkoholické nápoje, džemy, sirupy, lekváre či zaváranú zeleninu. Zo zaslaných receptov pripravíme letné diely rubriky Kulinárium a odvysielame v pravidelných časoch od pondelka do piatka po 11:30 hod. a v nedeľu ráno o 6:45 hod., priblížila šéfdramaturgička Rádia Regina Západ Mária Grebeňová-Laczová. Žrebovanie budúceho člena poroty a jeho náhradníka sa uskutoční koncom augusta.

Záujemcovia sa môžu do súťaže prihlásiť e-mailom na dod.regina@rtvs.sk, listom na adresu Rádio Regina Západ, Mýtna 1, 817 55 Bratislava 15 a obálku označiť heslom Súťaž, prípadne sa zaregistrovať 7. septembra medzi 8:00 hod. až 9:00 hod. priamo v deň DOD. Škola s gastro zameraním môže prihlásiť maximálne dvoch súťažiacich. Rovnaké adresy sú určené aj pre uchádzačov o účasť v porote súťaže, na ktoré zašlú svojich šesť receptov.