Pre tých čo ostali

Skupina Para sa opäť spojila s Janou Kirschner i svojim zakladajúcim členom Matejom Starkovom a spoločne zložili novú skladbu. Nesie názov Pre tých čo ostali a je venovaná všetkým, ktorí to aj napriek nepriazni osudu, v živote nevzdali. Je to v poradí už tretia spolupráca autorského trojlístku Matúš Vallo, Jana KirschnerMatej Starkov. Po úspešných skladbách To okolo násNa ceste prichádzajú s ďalšou silnou pesničkou.

Skladbu Pre tých čo ostali som zložil opäť na chalupe spolu s Matejom Starkovom. V určitej fáze vstúpila producentsky do procesu vzniku skladby Jana Kirschner, ktorá bude veľmi silným koproducentom aj nášho nového albumu. Všetky skladby, ktoré nahrávame, vrátane už zverejnených singlov To okolo nás a Na ceste, produkujeme spoločne, z čoho sa veľmi teším, priblížil vznik nových piesní Matúš Vallo.

Vo všetkých úrovniach života je niekedy zostať omnoho ťažšie, ako odísť. Avšak tí, ktorí sú ochotní byť prítomní aj v ťažkých časoch, tí, ktorí sa rozhodnú bojovať aj boje, ktoré sa z počiatku zdajú beznádejné, ale napokon prinesú výsledok, tak tým všetkým je venovaná naša nová pieseň, prezradila skupina Para.

Režisérom videoklipu je Elégia Štrbová, ktorá s Parou spolupracovala už v minulosti na kampaňovom videu k paragrafikám. Vizuál k piesni Pre tých čo ostali je jej hraným videoklipovým debutom.

Je to môj prvý hraný videoklip. Keďže som z divadelného prostredia, tak som na prácu s hercami zvyknutá, ale teraz to bola väčšia zodpovednosť. Mala som na starosti nielen réžiu, ale aj kompletnú produkciu. Nakrúcali sme dva dni na viacerých lokáciách – v byte, autobuse i vo vlaku na trati Bratislava – Dunajská Streda, prezradila režisérka.

Vo videoklipe účinkuje osem hercov vrátane Henriety MičkovičovejMila Kráľa a frontmana Pary Laskyho, ktorý sa objaví až v jeho závere. Nový album, ktorého súčasťou bude nielen aktuálny singel, ale aj skladba To okolo nás, plánuje kapela vydať na jar budúceho roku.