Prúdy zavŕšia turné obrovským galakoncertom s Gáborom Presserom

Foto: Patrik Ratajský

Pavol Hammel si na narodeninový koncert pozval speváka Gábora Pressera. Legendárny líder kapely Locomotiv GT zaspieva v bratislavskej Hant Aréne na koncerte 9. decembra, ktorým Pavol Hammel a Prúdy ukončia The Best Of Tour 2018. Spolu s oslávencom Palom Hammelom si zaspievajú aj Soňa Norisová a Andrea Zimányiová.

Bude to galaprogram so špeciálnymi hosťami. Pripomenieme si 50 rokov albumu Zvonky zvoňte a moje narodeniny. Svoje 60-te narodeniny som oslavoval s kolegami na pódiu, kde zahrali Hex, Zuzana Smatanová, Peter Lipa, Peter Cmorík a iní, ktorí spievali moje skladby. Bolo to veľmi príjemné. Tento  koncert celý odspievam ja, plánuje Pavol Hammel.

Bratislavský galakoncert bude mať zaujímavú scénu, ktorú pripravuje vynikajúci scénograf Marek Hollý. Koncert nasníma Slovenská televízia, takže ho uvidia zo záznamu aj fanúšikovia na televíznej obrazovke. Na koncertoch Prúdy predstavia nedávno vydanú výberovku The Best Of, ponúknu prierez celou tvorbou Prúdov ako aj najväčšie hity Pavla Hammela z čias sólovej kariéry. Muzikanti si pre divákov pripravili vyše dvojhodinovú show, v ktorej ponúknu to najlepšie z 55-ročnej hudobnej histórie skupiny Prúdy.

Každú skladbu ozvláštnim niečím novým, či už aranžérsky alebo tematicky. Prúdy to je vlastne vzácna ochranná známka tých najlepších muzikantov, ktorí sú ochotní hrať pod touto značkou. Preto mám aj dve kapely, jedna – to sú klasické Prúdy s Ferom Griglákom, aj keď už žiaľ bez dvoch základných členov. A druhá je moja unplugged česko-slovenská kapela, v ktorej hrajú Marcel Buntaj a Juraj Burian, plus traja českí muzikanti, vysvetľuje zostavu kapely Pavol Hammel.

Legendárny spevák si na bratislavský koncert pripravil aj dva duety zo svojej autorskej dielne,  ktoré si s ním zaspievajú speváčky Soňa Norisová a Andrea Zimányiová. Vzácnym hosťom bude Gábor Presser zo slávnej maďarskej skupiny Locomotiv GT.

S Gáborom si zaspievam pri klavírnom krídle jednu prekrásnu pesničku, ktorú pre mňa už dávno napísal, volá sa Túlavý psík. Gábor chodí každý rok na Bratislavské jazzové dni, sme dlhoroční kamaráti. Keďže ja viem trochu po maďarsky, vieme dobre komunikovať. My sme pôsobili súčasne s Locomotiv GT, Collegiom Musicom a s Prúdmi. Takže sa dlho poznáme, on sa totiž tiež narodil v roku 1948. Bude mať v Budapešti dva svoje narodeninové koncerty. Ale teraz prijal pozvanie a ja sa naňho teším, neskrýva radosť Pavol Hammel.

Galakoncert zakončí veľký Pezinský chrámový zbor Ad Una Corda, s ktorým Pavol Hammel zaspieva nádherné skladby Ľalia poľná a Vôľa bohov z baletu Everest z roku 2009. Pavol Hammel sľubuje aj záverečné prekvapenie z muzikálu Šľahačková princezná.