Prvý klip po dvoch dekádach

Trash-popová kapela Acornhoek prichádza s debutovým videoklipom po dvadsiatich rokoch pôsobenia k novinke Drive. Singel je súčasťou EP King Of Nothing vydaného začiatkom roka a je plný vnútorného boja, lásky a nenávisti. Tie pretavili do videoklipu s atmosférou jazdy dobového auta, ktorá so sebou nesie analógiu s horko-sladkou príchuťou života.

Skladba s pôvodným názvom Dive dozrievala do svojej podoby dlhší čas, aby sa mohla stať súčasťou tretieho štvorskladbového EP o nádeji a zúfalstve, samote a priateľstve, o paradoxoch, ktoré obklopujú ľudstvo. Drive je o vnútornom boji, o láske vs. nenávisti, ktoré sa niekedy miesia a všetci to poznáme. Jazda autom je paralela života, nikdy neviete kam a ako dôjdete, ozrejmuje spevák a textár Andrej Frič prepojenie s vizuálom, ktoré vychádza z myšlienky piesne.

Najväčšou zmenou pre priekopníkov slovenského grunge je vydanie po dvoch dekádach existencie ich prvého videoklipu, ktorý zobrali vo veľkom štýle amerického road-tripu s nešťastným psycho koncom. Je to skôr o vnútornom prežívaní, o náznakoch, prelínajú sa v ňom akoby dve roviny a aj keď je dejovo pomerne minimalistický, na konci príde pointa. Ukáže sa, že pre niekoho bola tá jazda posledná, so záhadným úsmevom prezrádza spevák.

Štýlovo je videoklip poňatý v 90. rokoch. Jazda členov kapely určite nie je jazdou bežného dňa, je pretkaná momentami prežitých udalostí, spôsobe života a spoločnosti. Autentickú atmosféru vytvoril červený Cadillac DeVille. Novinku Drive kapela predstaví na koncertoch spolu s ďalšími singlami Tonight, PetraUnderneath z nového EP King Of Nothing.