Rakovický predstavuje Satellite

Po nedávnej hudobnej spolupráci s domácou formáciou Dornkappel tentokrát Rakovicky spojil sily so severským zoskupením Folx. Výsledkom je svetovo znejúci featuring Satellite, ktorý podľa prvých reakcií hudobných kritikov prináša éterický hudobný koktelj, aký vie na našej scéne namiešať jedine Rakovicky.

Projekt Rakovicky v týchto dňoch predstavuje svoj štvrtý sólový singel. Novinka s názvom Satellite je výnimočná vo viacerých ohľadoch. Jednou z jej najzaujímavejších čŕt je fakt, že sa rodila postupne niekoľko rokov, Marek sa k nej priebežne vracal a menil jej tvár, až dospel k tej finálnej, ktorú predstavuje dnes. Pieseň vznikala postupným pretváraním asi 3 roky, prezrádza. Pôvodne bola tanečnejšia, ale nakoniec sme cítili, že takto éterická vyznie omnoho krajšie a silnejšie, opisuje Marek zákulisie vzniku svojho najnovšieho singla.

Pri výbere koproducenta skladby voľba padla na Folx – severskú dvojicu, ktorá je podpísaná tiež pod koprodukciou najväčšieho hitu Lavagance Princess Of The Light. Veľmi sa mi páči atmosféra ich piesní a vždy vo mne vzbudí niečo magické a zároveň vzdušné, hovorí Marek na margo obnovenia vydarenej hudobnej spolupráce a príjemnej ľudskej symbiózy. V ich hudbe je určitá hĺbka, čistota, pôsobí nenásilne a má v sebe priestor a vzduch. Nie je to ani tak o stupniciach a tóninách, v akých sa pohybujú, sedia mi aj ako ľudia. Ich produkčné vklady do mojich piesní plus moje vklady do ich piesní nám sedia navzájom, hodnotí Marek svoj najnovší, rokmi overený featuring. Zároveň jedným dychom prezrádza, že práve v spolupráci s Folx už teraz pripravuje ďalšie piesne: Okrem Satellite máme hotové ďalšie dve skladby, ktoré by sme radi vypustili postupne po sebe v priebehu leta. Sú podobné atmosférou a hodia sa k sebe. Po Satellite by mala prísť Lose Control a na záver leta Saved by Beauty, ktorej úryvok bol použitý na konci klipu Southern Lights. Na jeseň k nim chcem natočiť live verzie zo štúdia. Budúci rok by potom pravdepodobne mohol vyjsť album, dodáva Marek o svojich krátkodobých i dlhodobých plánoch.

Satellite prináša výnimku popri ostatných Marekových klipoch aj po vizuálnej stránke. Zatiaľ čo o réžiu doterajších jeho klipov sa staral jeho dvorný režisér Braňo Špaček, pri projekte Satellite sa ujal réžie Pavol Hedmeg, ktorý pri doterajších klipoch Rakovickeho stál vždy iba za kamerou. Braňo Špaček bol však, samozrejme opäť súčasťou tímu – tentokrát ako kreatívny producent – prišiel so zaujímavým nápadom, aby sme klip točili na 8mm film. Bol to výborný nápad – ten obraz je sám o sebe ako zo sna, čiže výsledkom je pocitový, nostalgický vizuál, dodáva Marek.