Random Choices zdravia Ahoj

Random Choices je rockové trio s farbami funku a popu charakteristické svojim energetický vystupovaním a častými hudobnými spoluprácami s rôznymi umelcami. Odohrali už množstvo koncertov v rodnom Trenčíne a okolí, na Slovensku, v Česku, ale aj v Rakúsku. Ich hudbu môžete poznať z Rádia Slovensko, Rádia Devín či iných. Majú na konte EP Medzi nebom peklom a vedomím (2018), album Zrkadlová zem (2020), singel Romanca, rokenrolovú bombu Ghost Town, ktorá sa teší veľkej priazni poslucháčov a teraz prichádzajú s úplne čerstvou funky novinkou Ahoj.

Hravý duet Ahoj prenáša poslucháča do príbehu čerstvo zamilovaného páru so všetkým, čo k začiatkom patrí. Nadšenie, nesmelé očakávania, motýle v bruchu a pocit, že bez seba nemôžeme byť ani sekundu. Ako už to ale býva, časom sa okrem týchto pocitov objavia aj prvé problémy a neistoty. A je už len na nás či chceme zatnúť zuby a problémy spoločne prekonať alebo to vzdať.

Ahoj je vlastne taký hudobný dialóg medzi Romanou RiedlovouMarekom Hrdličkom. Vážim si, že mi chalani dôverovali a vybrali si na svoj prvý duet práve mňa. Je to pre mňa opäť niečo nové a myslím, že to bola zaujímavá skúsenosť pre obe strany, hovorí Romana Riedlová ku spolupráci s Random Choices.

Random Choices v novej skladbe naviazali na ich debutový album. Je v nej cítiť vplyvy funku či bossa novy. Vládne v nej zvuková farebnosť a rozmanité nástrojové obsadenie. V duchu prvého albumu sa nesie aj hudobná spolupráca so saxofonistkou Alžbetou Hajnou, ktorá si s kapelou zahrala už na minuloročnom singli Searchng For Inspiration. Nahrávanie s Random Choices znovu potvrdilo, že tak ako sú skvelí hudobníci sú rovnako dobrá partia. Nácviky som si užila a teším sa na ďalšiu spoluprácu, hovorí Alžbeta Hajná o nahrávaní nového singlu.

Pracovať s takýmito talentovanými hudobníčkami bola pre nás veľká radosť, ktorá je myslím aj dosť prítomná vo výslednom zvuku, opisuje vznik novej skladby autor a frontman kapely Marek Hrdlička. Skladba bola nahratá v trenčianskom štúdiu v réžii Mariána Fera, s ktorým kapela už spolupracovala pri nahrávaní debutového albumu Zrkadlová zem.