Robert Burian zmixoval vianočnú klasiku

Skladbu Zima na saniach naspieval Michal Dočolomanský v roku 1977 a po prvýkrát sa na nosičoch objavila o dva roky neskôr. Od tej doby sa objavilo viacero verzií a tú tohtoročnú pripravil slovenský DJ a producent Robert Burian a hneď v dvoch verziách – pre rádiá a pre tanečné parkety.

Zima je jedným z mojich obľúbených ročných období a vždy mi premieta film z čias, keď som bol ešte dieťa a tešil som sa už len z toho, že napadol sneh. Tešil som sa, že je všetko krásne biele a jediné, čo som mal na starosti bolo vytiahnuť sánky a vychutnať si úžasný detský svet, na ktorý budem vždy rád spomínať. K tomuto obdobiu v mojom živote sa viažu ale aj spomienky na pesničky, ktoré poznáme snáď všetci a ja som úprimne rád, že ich legendy slovenskej populárnej hudby zložili. Každá z týchto skladieb, ktorá vznikla v minulom storočí bola jedinečná a tým, že ja doslova zbožňujem ten magický zážitok, ktorý mi tieto skladby zakaždým prinášajú, tak som sa rozhodol ich pripomínať v podobe remixov všetkým generáciám, popisuje Robert Burian.

Legendárna bigbandová skladba s detským zborom patrí do kategórie, ktoré sú pre Roberta Buriana na jednej strane veľkou radosťou, na druhej je to jedna z najnáročnejších remixových prác, akú si možno predstaviť. Bigband je špecifický v tom, že každý jeden tón každého jedného nástroja musím pochopiť a spracovať tak, aby výsledok bol prejavom úcty voči pôvodnému autorom Pavlovi Zelenayovi a Tomášovi Janovicovi, vysvetľuje producent.

Verím, že vždy keď budete počuť túto skladbu, tak si spoločne zaspomíname na bezstarostné detské časy, dodal na záver DJ a producent Robert Burian.